Home / Merak Ettiğiniz Soruların Cevabı / Sakal Sıkılaştırma

Sakal Sıkılaştırma

Sakalın sıklığı kişiye göre çok değişken bir kavramdır ve seyrek görünüm bir başkası tarafından normal olarak değerlendirilebilir. Burada önemli olan kişinin kendini nasıl gördüğü ve nasıl görmek istediğidir. Sakalınızı seyrek buluyorsanız yeada belirli alanlarını seyrek buluyorsanız istediğiniz bölge istediğiniz kadar sıklaştırılabilir. Sıklaştırma yapılırken sakala yeni bir şekil vermek de mümkündür.

Her gün yenileri eklenen sakal ekimi video ve fotoları instagram.com/sakalekimi

Seyrek Sakal Nasıl Sıklaşır

Kişilerin bu zaafiyetini kullanarak para kazanma amacıyla piyasaya verilmiş kozmetik ürünleri vardır. Bu kozmetik ürünlerine ilaç havası verilse de gerçekte aldatmacadır. Gerek bu ürün gerekse diğer uygulamalar aşağıda ele alınmıştır.

Seyrek Sakala Sakal Ekimi

Burada önemli olan ekim tekniği ve kalitesidir. Ekim uygun açılarla (25-35 derece) yapılmalıdır yoksa sonradan ekilenler çok suni durur ve uzun yıllar geçse bile ekim olduğu anlaşılır, bu suni görünüm ve anlaşılır olması kişi açısından son derece rahatsız edicidir. Hatta pişmanlık düzeyi bazen o kadar yüksek olur ki kişi epilasyon yaptırmak zorunda bile kalabilir.
Bu sebeple araştırmanızı yaparken ayrıntılara çok dikkat edin.

Ekli resimde gördüğünüz favori ve hemen altındaki sakala ekiminin doğaldan ayırt edilemediği görülmektedir. Ekim açılarına dikkat edildiğinde doğal sakallarla aynı olduğu görülmektedir. Burada görüğünüz doğallığın her ekim merkezinde olmadığını bilerek dikkatli araştırmalısınız.

Sakalda Seyreklik Problemi
Sakalda Seyreklik Problemi

 

Sakal Ekimi İle Sıkılaştırma
Kısmi sıklaştırma ekiminden sonraki görünüm

Sakal Gürleştirme İlacı

Televizyonda görmüşsünüzdür ne anlama geldiği belli olmayan ”yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal” mottosuyla yapılan reklam var. Gerçekten çok zekice planlanmış ve bakanlığın yasaklarını da delmiş oluyorlar. Bu ve benzeri ürünlerle sakalınıda herhangi bir değişim sağlamanız mümkün değil. Eeose denilen ürün bunların en popüleri olduğu için ele alındı, bunun gibi birkaç ürün daha var onlar daha çok internetten kazıklamaya çalışanlar

Sarımsak Sakal Çıkarır mı?

Sıkça sarımsak sürmek önerilmektedir, sarımsak sürmenin yazık ki hiçbir yararı olmaz. Toplumda bu kadar yaygın bilginin yanlış olmasının sebebi şudur. Saçkıranya da bölgesel adıyla sakalkıran olan kişiler sarımsak sürerler, bunların azımsanmayacak kısmında sarımsak yeniden çıkmayı sağlar yani faydalı olur ama bu seyrekliğe de etkileyeceği anlamına gelmez. Kesinlikle yanılgıdır boşa uğraşmaynın

Jilet Vurmak Sakalı Gürleştirir mi?

Bir diğer yanlış bilgi de budur. Jilet veya usturayla tıraş etmek sakalın çıkış sayısını ve kalitesini değiştirmez. Bu yanılgının sebebi de şu şekilde izah edilebilir. Yaşı 18 e gelmiş hala sakalı çıkmamış ergen bunu sorun haline getirir, sorunu yansıttığı çevresindeki insanlar ”jiletle tıraş ol çıkar” derlar. O da jilet vurmaya başlar ve bir süre sonra sakalları çıkmaya başlar, kişi de bunu jileten sanır. Oysa hormonları bu sürede hormonları devreye girdiği için çıkmaya başlar, jilet bahane.

Badem Yağı Sakal Çıkarır mı?

Ne yazık ki bu da başka bir yanılgıdır ama faydası olabilir. Şöyleki Badem yağı kök sayısını değiştiremez yani sakalı sıklaştırmaz ama sakallarda kalite artışı sağlayabilir. İşte bu kalite artışı daha sık görünmesini sağlayabilir. Tabi burada mutlaka olur demek doğru olmaz.

Peki Ne Yapmalı?
Seyreklikten rahatsızsanız bunun çözümü kıl kökü naklidir çünkü sorun oradaki kök sayısıdır ve de kökler dişler gibidir ekim dışında herhangi bir şekilde sayısı artırılamaz. Ya ekim yaptırabilirsiniz ya da diğer boş işlerle uğraşmak yerine sakalınızın bu haliyle barışık olabilirsiniz.

About admin

51 comments

  1. Atilla hocam iğne ile ekim tekniğinizde istenilen sıklığı sağlayabiliyor musunuz? Kalem ile ekim tekniğinde neden daha dik açılarla çıkar.arastirmalarima göre kalem tekniğinde de istenilen açılarda ekilebiliyormuş.bizleri aydınlatırsanız çok memnun olurum.
    Öp. Dr. Atilla Kaya
    Iğne ile Ekimde istenilen sıklığı sağlayabilirim. Fakat zaten sakal sorunu olan kişi çok kıllı biri olmadığı için çok sık Ekim yapmak doğru olmaz. Kalem ile Ekimde istenen açı ve şıklık sağlanabilir fakat burdada kişinin eğitimi ve becerisi önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz