Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Fiyatları

Kliniğimizde sakal ekim fiyatı sabittir ve ekilen kök sayısına göre değişmektedir. Kıl kökü ense veya boyun bölgesinden alınabilmektedir. Enseden alınıp ekilen kök ücreti 6 TL boyun bölgesindeki gereksiz sakal köklerinden alınıp ekilirse kök ekim ücreti 8 TL dir. Bu farkın sebebi boyundan iz bırakmadan almak hem zordur hemde maharet gerektiren bir işlemdir ve Türkiye’de 1-2 yerde yapılmaktadır. Sakaldan sakala ekim kıl yapılarının aynı olması sebebiyle daha doğal durur, saç kılı daha ince olduğu için diğerlerinden zayıf görünür ama bu fark ciddi düzeylerde değildir.

Görseller için instagram.com/sakalekimi

Bütün kıl kökü nakillerinde aynı uygulama geçerlidir, ne kadar kök nakli yapıldıysa fiyatta buna paralel değişir zaten olması gerekende budur çünkü köse birine 4000 kök gerekirken yaralanma izine 300 kök yeterli olabilmektedir.

Sakal ekimini saç ekimi gibi değerlendirip “bir defada 2000 greft ekip şu kadar ücret alıyoruz” yaklaşımı ekim yapanın gelirini artırsa da bir çok sakal sorununa gereksiz olabilir.

Doğru yaklaşım kişinin ihtiyacını ve beklentilerini iyi anlayıp ona göre kök sayısı belirleyip ihtiyaç kadar ekim yapılmalıdır.

Ortalama bir fiyat vermek mümkün değildir ama bir kıl kökü ekim fiyatı baştan belirlenebilir.

Piyasa koşullarıyla birlikte düşünüldüğünde uzman doktor tarafından yapılan ekimin ücreti 6-7 TL olması makul görünmektedir ancak yardımcı personellerin fabrikasyon tarzında yaptığı ekimler daha ekonomik olmalıdır çünkü sakal ekimi konusunda tecrübeli bir uzman doktor aynı sürede çok daha az ekim yapabilir ancak kalite farkı da buna paralel olur.

Sakal ekim ücretlerini araştırırken ekimi kimin yaptığını ve kalite konusunu ayrıntılı bir şekilde araştırmalısınız. Özellikle doğal görünümden asla ödün vermemelisiniz. Ücret soracağınız en son soru olmalıdır. Para her zaman kazanılabilir ama sizi mutsuz edecek kötü bir görünümden kurtulmak için epilasyon parası vermek zorunda kalabilirsiniz.

Sakal Ekimi Fiyatları için 201 yorum yapılmış


Anonim

Hocam bıyık ve çene altında yara izleri var sakallarım çok sık acaba bu bölgelere ekim yapsak olurmu
Öp. Dr. Atilla Kaya
Evet Ekim yapılabilir. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin yada İstanbul da yaşıyorsanız kliniğimize gelin muayene ile değerlendirelim

banteng