Sakal Ekimi

Sakallardaki Eksik Bölgelerin Tamamlanması

Bölgesel eksiklik genellikle ciddi bir sorun olarak değerlendirilmez ama görüntüsüne dikkat eden kişiler için önemli olabilmektedir. Her gün tıraş olan kişiler bunu fark edemeyebilir bile ama günlük tıraş olmayan yani kirli sakal bırakan ya da sakalını uzatan kişilerde az da olsa bu tür sakal eksiklikleri istediği gibi sakal bırakmasına engel olmakta yada hoş görünmemektedir. Bu tür dar alan ekimleri az sayıda greftle yapılabilmektedir.

Sakal ekimi fotoğraf ve videoları için instagram.com/sakalekimi

Sakalda Boşluk Nasıl Kapatılır

Tek çözüm kıl kökü naklidir yani ekimdir. Ekilecek kökler ensede saçların arasından veya boyun bölgesi ve elmacık kemiği üzerindeki gereksiz sakallar alınarak ekilebilir. Ekilecek greft sayısı çevresindeki sakalların sıklığı ve kişinin beklentisine göre değişir.

Sakaldaki Seyrekliğin Sıklaştırılması

Ekimden önceki ve iki hafta sonraki görünüm.

Seyrek ve boş alanlar sebebiyle uzatılması hoş olmaz, kısa tutulsa da şık görünmez. Ekimle çevresine uyumlu hale getirilebilir (öncesi görünüm)

 

Ekimden iki hafta sonraki görünüm. Dikkat ederseniz kırmızılık büyük oranda düzelmiş, çıkış açıları çevresindeki doğal sakallarla yaklaşık aynı, doğaldan ayırt edilemeyecek kadar iyi görünüm yakalanabilmiş. Bir kaç hafta sonra, iyileşme tamamlandığında neredeyse hiç fark kalmayacak. Bir tarafa 350 greft civarı ekilmiştir.

Yukardaki ekim için şunlar da söylenebilir;
Kişi isteseydi bu sıklığın yarısı kadar yani çok daha seyrek ekilebilirdi ama yine kişinin isteğine bağlı olarak bu sıklığın 2-3 katı sıklıkta ekim de yapılabilirdi. Kliniğimizde tüm bunlara ekimi yaptıracak kişi karar vermektedir. Bu şekilde yaklaşım gerekesiz sayıda sakal ekimini, gereksiz para kaybını engellemektedir. Diğer taraftan kişi istediği zaman gelip yeniden istediği kadar greft ektirme şansına sahip olduğu için istediği gibi değişiklikler yapma şansı da yakalamaktadır.

Aşağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz ekim alanına 45 tekli kök ekilmiştir, bu kadar az kök ekilmesine rağmen anlamlı değişiklik elde edilmiştir. Kişinin beklentisini karşıladığı için daha sık ekim yapılmamıştır. Greftler sakalın gereksiz boyun kısmından alınmış ve tekli kökler halinde ekilmiştir. Kökler enseden de alınıp ekilebilir ancak ensedeki kıllar daha ince olduğu için sakaldan daha ince görünü, bu kalınlık farklı ilk bakışta algılanmasa da sakalın gereksiz boyun kısmından alınanlar kadar doğal durmaz, zor olmasına rağmen ekim olduğu hiç fark edilmemesi için kökler mümkün olduğunca sakalın gereksiz boyun bölgesinden alınmalıdır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli faktör kesinlikle hepsinin tekli kökler halinde ekilmesidir.

Ekimde teknik olarak iğne ile ekim yapılmış kanal açılmamıştır bu sayede köklerin dipleri doğal sakallardaki gibi görünür, çukurluk veya kabarıklık oluşmaz.

Resimlere dikkat edildiğinde doğal sakallardan hiçbir farkı olmadığı görülmektedir. Bu doğal görünüm tekli kökler halinde sakal ekimi konusunda tecrübeli uzman doktor tarafından elde edilmiştir, bu tür ayrıntı ve beceri gerektiren ekimler yardımcı personellere yaptırılmayacak kadar ciddi bir tıbbi girişimdir.

Burada doğaldan ayrılamamasının en önemli nedenlerinden biri de kılların çıkış açısıdır. İşlem esnasında çevrede var olan sakalların açılarına yakın açılarla 35 derece civarı açıyla ekilmiş olmasıdır. Sinekkaydı tıraş olunsa bile fark edilir bir belirti kalmaz.

Akla takılan bir soru da sakalların alındığı alanda iz kalıp kalmayacağıdır. Köklerin ince uçlarla ve elle alınması halinde asla iz kalmaz. Bu güne kadar yaptığımız yüzlerce boyundan ektiğimiz vakamızın hiçbirinde iz kalmamıştır.

Seyrek Sakal Alanı

Seyrek Alan

 

sakal ekimi planlanan bölge

Ekimin planlanlandığı bölge

 

sakal ekiminden hemen sonra

Ekimden hemen sonra

 

köklerin alındığı bölge

köklerin alındığı bölge

 

sakal ekiminden 1 yıl sonra

Ekimden 1 yıl sonra

 

Bıyıkla Sakalın Arasında Boşluk

Bu tür eksiklik en sık karşılaştığımız eksikliklerdendir . Bıyığın aşağı doğru devam etmemesi bütünlüğün bozulmasına ve kişinin istediği şekli verememesine neden olmaktadır. Yine bu bölge eksiklikleri 200-300 kökle kapatılabilmektedir. Bıyığın altında kesinti olması şık görünmemektedir.

 

 

 

Sakallardaki Eksik Bölgelerin Tamamlanması için 17 yorum yapılmış


yusuf

Ne zaman sonra sakal gòrùnùmù elde edilir duyduģum kadarìyla ilk aylarda dòkùlme oluyormus ve kìllar dùzensiz durabiliyomus doģru mu
Op.Dr.Atilla KAYA
bir kısmı dökülüp geri çıkabilir, son halini 1 yıl sonra görürsünüz.
düzensiz ve çoklu guruplar halinde ekilirse düzensiz çıkar, tekli ekilirse düzensiz çıkmaz

johnny123

Doktor bey halit ergenç sakalì ne kadar tutar
Op.Dr.Atilla KAYA
kaç kök olduğunu saymak lazım 🙂

yusuf

Hocam ben sakal ektirdim yaklasik 1 hafta sonra yanak kìsminda bozuk para bùyùklùgùnde dòkùlme oldu normal midir lùtfen çok tedirginim tskkurler
Op.Dr.Atilla KAYA
evet normal

yusuf

Peki dòkùlenlerin bir yerde yogunlasmasì normal mi sizce
Op.Dr.Atilla KAYA
evet normal

yusuf

Hocam ayrìca ben ikinci defa sakal ektirmek istiyorum 600 kòkle belirgin dùzeyde sìklastìrma elde edebilir misiniz
Op.Dr.Atilla KAYA
belirgin düzey derken ne demek istiyorsunuz anlamadım ama 600 köklük bir sıklaşma elde edilir bu kadar basit

yusuf

Hocam bana 3500 greft iki yana ense kìsmìndan ekdiler saçlarìm fazla kalìn olmadìģi için yeteri dolgunluk saģlanamayacak gibi o yùzden dedim ki 600 kòk iki yana boyun kìsmìndan yeterli olur mu
Op.Dr.Atilla KAYA
yeterli olabilir yeterli bulmazsanız yeniden ektirirsiniz ama bence abartıya gerek yok

yusuf

Hocam benim sòyle bir sìkìntìm var ben sivilce izlerimi gizlemek için sakal ektirdim sakal çizgisini de olabilecek en yùksekte aldìk haliyle ne kadar fazla ekilse de keza ense kìsmìndan alìndìgì için seyrek kaldì ben dediģiniz gibi dòkùlenlerin çìkmasìnì bekleyip sonuç yeterli olmazsa ekimi dùsùneceģim bu açìdan yukarìda ekim yapìlan sahìs gibi belirli bòlgelere bilhassa izlerin bulunduģu yerlere yogùnlasìrsak en az kaç kòkle bunu saģlayabiliriz sizce tskkurler
Op.Dr.Atilla KAYA
alanın genişliğine göre çok değişir

Orhan

SakBıyıgın sakal ile birleştiği dudak kenarı bölheleriyle, çene üst bölgesine ortalama 400-500 greft ekim ne kadar tutar hocam ?
Op.Dr.Atilla KAYA
1200-1500 tl

Diyar

Hocam fotograf gönderebilecim bi irtibat numarısı verirseniz en azında ortalama bi fiyat cıkartır degerlindirme yapıp sakal ekimi için baslıyabiliriz
Op.Dr.Atilla KAYA
info @ideaklinik.com adresine gönderebilirsiniz.

yusuf

Hocam sakaldan sakala ekim maliyeti de aynì mi
Op.Dr.Atilla KAYA
1 kök 5 tl

Seyfi

Hocam meraba sarımsağı sakal cikartdigini idda ediyolar dogrumudur
Op.Dr.Adil Altınsoy
kıl kökü yoksa sakal çıkacağını zannetmiyorum

Ozkan

Hocam ben de hic yok nerdeyse çene kisminda 15-20 faneden baska bildigin baby face simdi buna ne yapilabilir komple ekim olabilir mi
Op Dr Atilla Kaya
21 yaşını geçtiyseniz komple ekim yapılabilir

Murat

Merhaba hocam, 25 yaşındayım sadece çene altı denilen bölgede sakallarım var. Bıyık çok seyrek neredeyse hiç yok.. Komple sakal bıyık ekimi fiyatı öğrenebilir miyim.
Op Dr Atilla Kaya
ektireceğiniz kıl kökü sayısına bağlı.ücretler için https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html bu linke bakınız

Yavuz

Atilla hocam merhaba , kıl kökü olup olmadığını nasıl anlayacağız. Benimde bıyıklarım seyrek. Yaş 30 . Siz ekim yapmadan muayene ile kök olup olmadığını anlayabiliyor musunuz ?
Op.Dr.Atilla Kaya
30 yaşına kadar çıkmadıysa kılkökü yok demektir

Ferdi

Bende tuyeni şeklinde var ama kalıplaşmış ben sadecen biyiki ekimi Favorilerine başlangıcından bitimine kadar ne kadar tutar
Op.Dr.Atilla Kaya
05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

Ferdi

Hocam bana 100 kök lazim fiyat alabilirmiyim
Op.Dr.Atilla Kaya
ücretler için şu linke bakınız.https://www.sakalekimi.com/sakal-ekimi-fiyatlari.html

Oğuz

Hocam selamlar sizin yönteminiz ile çok sık sakal ekilmesinin dezavantajları var mıdır? Yorumlarınızdan okuduğum kadarıyla çok sık ekimi önermiyorsunuz.(yanlış anlamış olabilirim) Olan sakallarım gür ama yanak bölgeleri seyrek.O bölgelerin de gür olmasını istiyorum.şimdiden teşekkür ederim
Öp. Dr. Atilla Kaya
Sakalın belli bir dağılımı vardır, Her yeri sık olmaz. Geçiş hatları daha swyrektir. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim, mantıklı ve makul bir Ekim istiyorsanız yapabiliriz.

bebek