Home / Merak Ettiğiniz Soruların Cevabı / Sakal Ekimi Sonrası Ne Yapılır?

Sakal Ekimi Sonrası Ne Yapılır?

Aşağıda merak ettiğiniz soruların cevaplarını okuyabileceksiniz. En çok sorulan sorular arasında ne zaman yıkanacağı, yıkamnın nasıl yapılacağı, nasıl bir sonuç alınabileceği, kaç gün sonra tıraş olunabileceği, beklentinin ne olacağı gibi sakal ekimi sonrası yapılması gerekenler konusunda hastalarıma önerilerimdir. Farklı merkezlerin farklı yaklaşımları olabileceğini unutmadan okumalısınız.

Çok sayıda görsel ve video için instagram.com/sakalekimi

Sakim Ekiminden Sonraki Süreç

Size yapılan FUE sakal ekimi yaygın olarak yapılan FUE den farklıdır; kök alımı 0.7 mm lik uçlarla alınıp,köklerin canlı kısmına dokunulmadan ve saatlerce bekletmeksizin ekilmiştir bu sayede ekilen her kök çıkacak kök ölümü olmayacaktır. Köklerin tamamı tekli olarak ekilmiştir çünkü doğalda sakal saç gibi 2-3-4 lü değildir tamamı teklidir. 2-3 kök içeren greftler halinde ekilmesi doğal görünümden çok uzak ve çirkin bir görünüme sebep olur.

Ekim yapılacak kanallar jilet benzeri kesici alet kullanmadan 0.6 mm lik iğneler yardımıyla cilt kesilmeden delinerek ekilmiştir bu sayede ekim alanındaki kılcal damarlar ve o bölgede bulunan sakal kökleri zarar görmeden ekim yapılabilmiştir.Cilt kesilmeden delinerek ekim yapıldığı için saç diplerinde çukurluk olmayacaktır. Sakal ekimi sonrası iz kalmaması için kanal açılmadan ekilmelidir.

Ekim yapılırken her köke özel olarak o anda iğne batırılarak açılan delik istenilen açıyla açılabildiği için saçlarınız bölgeye göre değişen bir şekilde 30 – 45 derece açılarla çıkacaktır bu sayede var olan sakallarınızdan fark edilemeyecek kadar doğala yakın bir sonuç ortaya çıkacaktır. Sakal ekimi sonrası dik çıkma sorunu da olmayacaktır. Kanal açılarak yapılan işlemlerde çok değişik açılarla çıkması neredeyse her vakada görülmektedir.

Gerek ekim gerekse alım alanı özel bir bakım ve ilaç kullanımı gerektirmiyor.Köklerin alındığı bölgeyi ertesi gün yıkayabilirsiniz.Ekim yapılan bölgeyi yıkamak için 48 saat bekleyiniz bu sürenin sonunda daha önce kullandığınız sabun veya şampuanı ekim yapılmayan alanda köpürtüp o köpükle okşama şeklinde yıkayınız. Ekimin yapıldığı alanı bir defada temizlemeye çalışmayın yıkadıkça temizlenecektir. Ekimden hemen sonra spor yapabilir ve güneşlenebilirsiniz, 48 sat sonra denize ve havuza girebilirsiniz.

Ekimin yapıldığı bölgede farklı görünümün 2 sebebi var;

1- Küçük noktacıklar şeklinde pıhtılar;bunların temizlenmesi ilk 2-3 banyoda tamamlanacaktır.

2- Kök alınırken enseden mecburen alınan ama cilt yapısını bozmamak için işlem alanına ekilmeyen 0.7 mm çapında cilt parçacıkları. Bu parçacıklar cilt dışında bırakıldığı için küçük çıkıntılar şeklinde görülür ve 10-13 günde kendiliğinden dökülür. Bu çıkıntılar dökülmediyse 12. – 14. gün banyoda ekimin yapıldığı alanı bolca köpürtün ve bu köpük başınızda beklerken 5 – 10 dakika oylanın saçınızdaki köpüğü durulayıp tekrar köpürtün ve ikinci banyoda işlem yapılan alanı tırnaklayarak temizleyin. Bu temizlikle tüm kalabalık uzaklaşacak ve ekimin yapıldığı alan tümüyle temizlenmiş bir şekilde ortaya çıkacaktır.Unutmayın tırnaklayarak temizleme işlemini 13-15.günlerde yapabilirsiniz.

13-15.günde yaptığınız bu banyodan çıktığınızda gelecekteki sakalınızı göreceksiniz. Saçınızın şekli, çizgileri ve sıklığıyla ilgili bir değişiklik istiyorsanız bu günlerde belirleyip karar vermelisiniz. Bu dönemde alacağınız kararı istediğiniz zaman uygulayabiliriz. 2-6 hafta arasında ekilen saçların bir kısmı veya dökülecektir, şok dökülme dediğimiz bu dökülme geçicidir ve dökülenlerin tamamı 6. haftadan sonraki 4-8. ayda çıkmaya başlayacak ve bir yılın sonunda ekilenlerin % 90 ı çıkmış olacak. Sakalınızdaki değişim 2 yıla kadar devam edecek geride kalan % 10 luk kısım bu dönemde çıkacak ve kalite artışı 2 yılın sonuna kadar devam edecek ancak siz bir yıldan sonraki değişimi çok net fark edemeyeceksiniz. Şok dökülme dönemi dediğimiz 2 hafta 1 yıl arasında sakalınızın son halini görmediğiniz için yeni bir karar almamalısınız ancak dökülmenin başlamadığı ilk 15 günde aldığınız kararı istediğiniz zaman uygulayabiliriz. Bu süreler bilim çevrelerince belirlenmiş sürelerdir saç sitelerinde “2 ayda eski saçarlınıza kavuşturuyoruz” gibi ikna etmeye yönelik popülist söylemlere göre beklenti oluşturmayınız.

Sakal ekimi sonrası ilk tıraşınızı 12.-13. günlerde tıraş olabilirsiniz. Tıraşta alışık olduğunuz yöntemi uygulayabilirsiniz, jilet yada elektrikli makine olması fark etmez.

Sakal ekimi sonrası ağrı pek olmaz ama ağrı kesici almakta sakınca olmaz.

Uyguladığımız köke dokunmadan ve kökü vücut dışında bekletmeden ekmemiz sayesinde ektiğimiz 100 kökten 100 sakal çıkacak ve hiç kayıp olmayacaktır.

Ekimden sonra yatış pozisyonu ; saçtan sonra “yatmayın” veya “oturarak yatın” gibi  şeyler söylenebilir, burada bu tür önerilere pek yer yok ama yanlara işlem yapıldıysa yan tarafların yastığa fazla sürtünmemesi için sırt üstü yatmak daha doğru olur.

Sakal Ekimi Sonrası Yıkama Nasıl Yapılır?

Yıkamaya özel geliştirilen set ve bu setin kullnımı ile ilgili bilgiler reklam olmaması için sayfanın sonunda yazılmıştır. Bütün ekimlerden sonra yıkama işlemi önem arz eder, sakalın olduğu yüz bölgesi cildinin daha hassas olması sebebiyle sakallı bölgedeki yıkamanın nasıl yapıldığı saç bölgesini yıkamaktan daha da önemlidir. Uzun uğraşlarla ve zahmetle, yüklü para ödeyerek yapılan bu işleme zarar vermemek için yıkama için de gerekli özeni göstermelisiniz.

Eskiden ekimlerden sonra temizlik için Bepanthol krem ve Sebamed Şampuan önerilirdi. Son yıllarda ekim sonrası temizliğe özel geliştirilen Post Op Saç Ekimi Sonrası Temizlik Seti kullanılmaktadır. Setin temizlikte kullanılan diğer kozmetik ürünlerinden en önemli farkı etkili oranda klorhexidin içermesidir. Klorhexidin uygulandığı alandaki mikropları % 99.9 oranında yok eder, bölgeyi mikroplardan arındırır. Buna paralel olarak ta iltihap riskini büyük oranda ortadan kaldırır.

Postop Set Nasıl Kullanılır

Son derece basittir. Pıhtıların ıslanması için önce jel kullanılmalıdır. Avuca uygun miktarda jel alınır, ekilen alana ince bir tabaka oluşturacak şekilde yayılır, 5-10 dakika beklenir. Bu sürede pıhtılar iyice yumuşamış olur. Sürenin sonunda hafif okşama hareketiyle pıhtıların daha iyi temizlenmesi sağlanabilir. Okşama hareketi yapılsa da yapılmasa da duş tutarak jel uzaklaştırılır.

İlk yıkama doktorun önerisine göre işlemden 1-3 gün sonra yapılabilir. Sonraki yıkamalar ise istenilen sıklıkta yapılabilir. 3-4. Yıkamada büyük oranda temizlenmiş olur.

Jel duş tutarak temizlendikten sonra yine avuç içine yeterli miktarda hazır köpük alınır, ekimin yapıldığı alana yayılır. İlk yıkamalarda hafif okşama şeklinde köpükle temizlik yapılır, sonraki yıkamalarda biraz daha sert uygulanabilir. Köpükle temizleme işlemi bittikten sonra duş tutarak uzaklaştırılır. Kağıt havlu ile hafif bastırarak kurutulur.

Sakal Ekimi Sonrası Yıkama Videosu

Post Op Setin Farkları
Bir defa bu set ekimlere özel geliştirilmiştir, bu sayede her ayrıntı düşünülmüştür. Yapılabilecek tüm hataların önüne geçilmiştir. Sıradan nemlendirici Bepanthol losyon ve Sebamen Şampuanla kıyaslandığında şunlar önemlidir;

Bepanthol losyon Post Op Jel
Kıvamlıdır zor yayılırKolay yayılır
Yağlıdır%99 Sudur
Zor temizlenirDokunmadan temizlenebilir
Geride tabaka kalırTamamen uzaklaştırılabilir
Mikropları etkilemezTamamına yakın öldürür
Altında salgı kalırSalgıyı tutmaz
Sebamed ŞampuanPost Op Köpük
Köpürtürken zarar verebilirKöpük hazırdır
Mikropları öldürmezMikropları öldürür
Normal şampuandırHassas şampuandır

Saç, sakal, kaş, bıyık gibi ekimlerden hangisini yaptırmış olursanız olun ciddi emek çekildi, belki canınız yandı, ciddi para harcadınız, doğal olarak bunların karşılığında güzel bir sonuç bekliyorsunuz. Yıkarken bir kökünüz dahi düşse üzülürsünüz, yada iltihap kapıp yüzlerce kök ölebilir bu durumda çok üzülürsünüz, işte bu tür sorunlar yaşamamak için temizleme işini önemseyin ve sıradan nemlendirici ve şampuan değil bu işe özel geliştirilmiş, bilimsel çalışmalar yapılmış ilaç niteliğinde ürünler kullanın.

Sakalı Yıkarken Dikkat Edilecekler

Olabildiğince kibar davranılmalıdır
Enfeksiyona neden olmamak için kökleri kıpırdatılmamalıdır
Bir defada temizlemeye çalışılmamalı zamana yayılmasını beklenmelidir
Köklerin tam tutunması 12-14 günü bulur bu kadar süre geçmeden tırnakla temizlenmememli ve tıraş olunmamalıdır
Önerilen yıkama solusyonu kullanılmalıdır, tercihen postop gibi mikropları öldüren ürün kullanılmalıdır
Zorunlu değilse tıraş olunmazsa kirli sakallı görünüm deride olan kırmızılığı kamufle eder.
Ekimlere özel geliştirilmiş set kullanılmayacaksa bebe şampuanı kullanılmalıdır.
Kökleirn dibinde sivilcelenme olabilir, beyaz, iltihabi görünecek kadar büyürse kökün zarar görmemesi için boşaltılmalıdır.

About admin

28 comments

 1. Atilla bey az once bır mesaj attım sıze eposta adresınızı bulamıyorum resımlerı gonderıcem ıncelemenız için lütfen donus saglarmısınız
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info @ideaklinik.com adresine atabilirsiniz

 2. merhabalr hocam afyondan yazıyorum 26 yaşındayım ailemizde köselik kimsede yok sadece bende var yarısı çkyo bazı bölgelerde çkmyo sakal ektirmek düşnyorum.beni bilgilendirirseniz sevinirim hocam sayglar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  istediğiniz sıklıkta ekebiliriz 1 kök 4 tl

 3. Hacam meraba.benm yanaklarda bıyıkta sorun yok boynumda sakal çıkmıyo buda kötü görüntü oluşturuyo neden olabilir fiyat ne olur sayqılar.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  o bölgede kök olmayabilir bu durumda çıkmaz ve tek çözüm sakal ekimi

 4. Hocam merabalar tedavi süresi kaç gün olur işlemden kaç gün sonra çalışabiliriz ( İnsan yüzüne ne zaman çıkabilriz )veya kaç gün sonra yara bere gider…Kimsenin anlamayacı ortalama bir tarih
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2 haftanın sonunda ciddi sorun kalmıyor

 5. hocam merhaba benim bıyık cücük ve çene bölgemde gayet gür bir biçimde sakal mevcut fakat yanak ve fovari bölgemde yok ektırmeyı dusunuyorum dogal bir gorunum olurmu yani bıyık ve çene bölgemdekı sakallarımla aynı gorunumde olurmu renk ve sekıl farkı olurmu bırde ortalama kac kok yeterlı olur yanı fıyat ne olur
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info @ideaklinik.com adresine fotoğraf gönderbilirsiniz

 6. Hocam merhaba benim sakallarım ve bıyıklarim çok seyrek yanaklarda hiçyok desem yeridir nasıl bir çalişma yapilabilir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yaşın önemli.21 yaşından büyüksen ektirebilirsin.

 7. merhaba hocam sakallarım faullerden yanağımın yarısına kadar çıkmıyor yaşım 49 sakal ekiminde yaş sınırı varmı bilmiyorum size nasıl ulaşabilirim sakal ektirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sakal her yaşta ekilebilir.iletişim için
  Idea Klinik (Şişli)
  Adres: Rumeli Caddesi No:71/7 Nişantaşı – İstanbul
  TEL: 0212 246 10 04 – 0212 247 10 04
  GSM: 0532 463 96 82 telefonlara ulaşabilirsiniz

 8. Mrb hocam bu sakal ekiminden snra yüzde kaçı dökülüyor ve yan yattığn zaman ne oluyor
  Yani tohumun tutmama veya dökülme ihtimali varmı.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yüz bölgesinin kanlanması iyi olduğu için dökülme genelde az olur.fakat sonuçta kişisel reaksiyon çok değişken,hepside dökülebilir.ilk 12 gün dikkat etmek zorundasınız.daha sonra istediğinizi yapabilirsiniz.ilk 3gün yan yatmayacaksınız

 9. Hocam sakal ekimi için kaç yaşında olmak gerekir?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  21 yaşı geçmelisiniz

 10. Hocam Merhaba ben sakal ektirdim 20 gün oldu ve şok dökülme dediğimiz olay gerceklesmedi sakallar yüzümde hala duruyor ve yavaş yavaş dökülüyor. Ne yapmam gerekli bir de eskiden kullandığım sakal serumunu kullansam bir faydası olur mu kökleri güçlendirmek için eeose sakal serum kullanıyordum
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  yüz bölgesi çok kanlanan bir bölgedir.gerekmez

 11. Hocam sakal ektireli 11 ay oldu çok memnunum bu işlemi yaptırdığım için ancak bazen tarz değiştirmek icin sıkılıyorum kesmek istiyorum. o arada boyle üst ciltle , Ekim olan yerde ton farkı var tende .Bide Kökleri gözüküyor sinek kaydı gibi olmuyor bu durumu nasıl düzeltebiliriz
  op Dr Atilla Kaya
  değişim 2 yıla kadar devam edecektir.beklemelisin

 12. Hocam sakal ektirdim cok memnunum bir yıl oldu ancak hala tam traş olunca ucu kalıyor herkesin ki gibi durmuyor 8. Ayda demiştim kızarıklık vardı o zaman Bide oyle oluyordu simdi kızarıklık kalmadı cok şükür ama iz dedigim givi oluyor ne yapmalıyım sakaldan sıkılıyorum bazen keseyim diyorum pişman oluyorum sonra kestiğime millet sen ektirdin mi diyor kesince ama uzunken demiyor
  Op Dr Atilla Kaya
  1 yıldan sonra değişim olması beklenmez.

 13. Hocam 1 yıl oldu demiştim ektireli simdi traş olunca oyle bi iz kalıyor ucu gözüküyor başkasında olmuyor o normal sakallılarda ama agda çekince öyle prüzsüz oluyor simdi bende iz mi kalmıs oldu normal mi bu durum
  Op Dr Atilla Kaya
  o iz değil iyileşme dokusudur.zamanla gerileyebilir.ağda yaptırırsanız bir süre sonra sakallarınız çıkmayabilir

 14. Agda yaptırırsanız cıkmaz mı fazla olan yere yaptırıyorum bu cok ıyı orda ız yok ama Kesince ız oluyor gerıleme derken ne zaman gıder o ız tamamen 1 yıldan sonra gıder mı hala
  Op Dr Atilla Kaya
  Bünyeye bağlı bir durum olduğu için net bir şey söylenemez.

 15. hocam 23 gün oldu sakal ektireli kızarıklık rahatsız ediyor.bu kızarıklıkların.çabuk geçmesi için neler yapmalıyım?
  Op Dr Adil Altınsoy
  Tamamen bünyeyle ilgili olduğu için ilacın etkisi olmaz

 16. Hocam traş olunca Kökü kalıyor gerileyebilir demişsiniz 1 yıldan sonra gider mi dedigim de kişiden kişiye değişir demişsiniz yani tamamen gider ama zamanla mı değişir yoksa iz kalabilir mi valla siz cok Sağolun tüm merakımı gideriyorsunuz cok iyi doktorsunuz
  Op Dr Atilla Kaya
  şimdi bünyesel farklılık çok olduğu için birşey söylemek zor.iyileşme süreçleri çok değişiklik gösterebiliyor.değişim ve düzelmenin 2 yıl kadar sürdüğü vakalarda var.

 17. Hocam bir aydan fazla bir süre oldu kanal tedavisiyle saka ektrdim smdi sag yanagimda ekim yapilan bolgeyle temin arasinda ton farki var gecer mi?
  Op Dr Mehmet Kartal
  zamanla düzelmesi beklenir

 18. Merhaba Hocam Ben Poyraz Ben’m Biyiklarim ve cenemde cikiyor diger yerlerde sakallarim cikmiyor 2000 ‘la 3000 k,k yeterli olucagini dusunuyorum fiyati nedir ?
  Op Dr Atilla Kaya
  ücretlere şu linkten bakabilirsin. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

 19. Dr Atilla hocam size ulaşamıyorum sakal.ekildikylten kaç ay sonra tekrar sakal ekilir hocam birde ekilen sakal alınıp tekrar düzeltme olurmu hocam ben ektirdm çok pişmanım biraz araştırmadan yaptım düzeltme yapılırmi hocam bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim
  Op Dr Atilla Kaya
  gelirseniz muayene ile değerlendirip,neler yapabileceğimize birlikte karar verebiliriz

 20. Merhaba hocam.yasim 21 sakal ektirdim fue yöntemiyle yanak ve bıyık bölgesine şuan 7.aydayim diğer kendi sakallarimla çok ayırt ediyor kökler 2 li 3 lu çıkıyor yamuk yumuk kirli sakal fazla birakamiyorum sinek kaydı tras oluyorum haftada bir işim gereği ekim yapılan bölge belli oluyor kızarık ekilen köklerin yeri belli pismanim 2 li 3 lu çıkıyor belli oluyor ekili olduğu ne yapmam gerekli ? Ekilen sakalları tekrar yerinden aldırmak istiyorum önceki eski halim daha iyiydi ve bu beni çok rahatsız ediyor ekilen sakallar geri alındığı zaman ciltte iz kalır mı yine cilt kendini kapatır mi sizin çozumunuz nedir ? İçimi rahatlatirsaniz sevinirim sayın hocam hayırlı günler
  Op Dr Atilla Kaya
  kanal açılarak yapıldıysa iz kalabilir.laser epilasyon yaptırabilirsiniz

 21. Sakal ekimi kanal açılarak yapılmış hocam, lazer epilasyonu yaptirdim diyelim ekilen sakalların arasinda ki kendi sakallarımi ve biyigimida kaybetmiş olur muyum ? Ve bu kanallarin yani izlerin estetikle yada başka çözümle yada zamanla kapanması mevcut mudur ? Şimdiden çok teşekkürler hocam
  Op Dr Atilla Kaya
  evet hepsi dökülür

 22. Hocam merhaba. Deneme ekimi olarak yalnizca favori bolgesine ekim yaptirmak istiyorum. Ortalama ne kadar fiyat tutar.
  Op Dr Atilla Kaya
  minimum 300 kök ekilebilir.bunun karşılığıda 1200 TL ödersiniz.

 23. Kanal açılarak sakal ekimi yapılan hastalarda yüzünde iz kalmaması için kullanabilcegi bı Krem bı tedavi varmı dir ? Tavsiyeleriniz nelerdir Atilla bey.
  Op Dr Atilla Kaya
  yapacak herhangi birşey yok,sonucu bekleyeceksiniz

 24. hocam ben 22 yasindayim ailemiz komle kose sadece biyik.cikiyor psikolojimi cok etkiliyor bu durum sakal ektirmek istiyorum en merak ettigim sorum sakal ekimi icin saclarimi komple kestirmem şartmi
  Op Dr Atilla Kaya
  hayır gerekmez.az sayıda ekim yaparsak aradan alıp uzun kalan bölümlerle kapatabiliriz

 25. Mrb hocam sağlık çalışanayim geldigim gun ekim yapılır mi .1 hafta sonra işe döndüğümde görüntü dikkati ceker mi.bide şok dokulme herkeste olur mu kesin.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yüz bölgesi iyi kanlandığı için şok dökülme pek görülmez.sakallar 1 haftada kirli sakal görünümü verdiği için farkedilmez

 26. Atilla Hocam Merhabalar,

  Ben 1.5 ay önce kanal açılarak sakal ektirdim ve çok pişmanım , nerdeyse bahsetmiş olduğunuz tüm sıkıntılar bende mevcut bazı köklerin 2 li 3 lü ekimi , kırmızılık , vs.. kırmızılık 1.5 ay geçmesine rağmen tam iyileşmedi , hayat boyu böyle kalacağından dolayı çok endişeliyim bana kanalların 0.6 mm lik punch larla açıldığı ve iz kalmayacağı söylendi fakat izleri görebiliyorum , bu kırmızı görüntü hayat boyu kalıcı olur mu ? 2 li 3 lü çıkan kökler yerinden çıkarılıp yerlerine yeni ekim yapılabilir mi ? Benim boyun bölgemde yeterli sakal yok fakat çene altı oldukça gür , bu bölgeden sakallar alınıp ekilebilir mi , eğer ekilebilir ise sakalların alındığı bölgede kalıcı iz oluşur mu ? 2. ekim işlemi 1. ekimden den sonra en erken ne zaman yapılabilir? Hocam çok endişeli olduğum için bir kaç soru sordum , cevaplarsanız çok sevinirim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  sizin için yapılabilecek birşey var mı muayene ile değerlendirmek gerekir

 27. Kolay gelsin iyi günler hocam 21 yaşındayım abimde ve babamda amcalarımda herkeste sakal ve benim sadece bıyık ve çenede az az çıkıyor favorilerin altındada 3-4 tel gibi çıkmaya başladı sizce çıkar mı yoksa sakal mı ektirmem gerekiyor
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ailenizde sakal gelişiminin tamamlanma yaşını araştırın,eğer geçse bekleyebilirsiniz.ama 21 yaşında tamamlanmışsa sizde çıkmayabilir,o zaman ekim planlamanız daha doğru olur

 28. Hocam merhaba ben sakal ektirdim ve sıfır kesincegitmiyor 2 yol oldu bir de cizim belli oluyor aralara epilasyonmu yaptırmam lazım yoksa jilet le ters vuruyorum belli oluyor ne yapmalıyım cok pişmanım seyrek ekm olsa böyle olmazmıydı
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz yorum yapabilirim.ama ektirmişsiniz yapacak birşey yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz