Sakal Ekimi

Yara izine sakal ekimi

Kıllı alandaki yara izleri kıl çıkmadığı için diğer kılsız bölgelere kıyasla daha dramatik görünür. Kıl köklerinin cilde verdiği görüntü iz tedavisine yönelik yapılacaklarla elde edilemediğinden laser ve diğer yöntemlerle yapılan iz tedavileri sonuçsuz kalır.

Daha çok video ve foto için instagram.com/sakalekimi

Ergenlikten önce veya sonra sakalların olduğu alanda ameliyat yapılması, yara çıkması, yaralanma olması, sivilce çıkması, ısıyle veya kimyasallarla yanık olması gibi durumlarda kökler ölür ve o alanda artık kıl çıkmaz.

Yüzdeki İz Nasıl Tedavi Edilir?

İzi kapatmak için yapılan kıl kökü rengi dövme (kalıcı makyaj) suni görünmesi, sakal görünümünü yakalayamaması ve zamanla renk değiştirip yeşilimsi veya mavimsi bir görünüm alması sebebiyle tercih edilmemektedir. Yapılacak tek şey sakal olmayan yara izine vücudun herhangi bir yerinde alınan kıl köklerini ekmektir.

Kıl kökü nakli şeklinde sakal ekimi yapıldığında kıl kökleri traş sonrası bile cilde çevreyle uyumlu bir görünüm sağlar. Sakalı uzatılmak istendiğinde yaranın izi varken çok çirkin görünürken ekim sonrası sakalların uzatılması halinde son derece doğal görünüm elde edilmiş olur.
Ekilecek kıl kökleri enseden alınarak ekildiyse diğer sakallarla birlikte istenildiği kadar uzatılıp şekil verilebilir. Kıl kökleri vücuttan alındıysa alındığı bölgedeki kadar uzayacağından istenildiği kadar uzatılamaz. En doğru yaklaşım sakalın gereksiz boyun kısmından alınan köklerle kapatılmasıdır. Bu şekilde yapıldığında aynı kalitede kıl çıkacağı için çok daha güzel olur.

Dr.Kaya

Ekim öncesi yara izi

Ekim öncesi yaralanma izi

 

Ekimden hemen sonraki görünüm

Ekimden hemen sonraki görünüm

 

Ekimden kısa bir süre sonraki doğal görünüm

Ekimden kısa bir süre sonraki doğal görünüm

Bu tür yaralanmalar ergenlikten önce olursa çok belirgin görünmez ama çocuk ergenliğe girip sakalları çıkmaya başladıkça izin olduğu o bölge giderek daha dikkat çekici olur.
Aynı durum saçlı bölge için de geçerlidir.
Eskiden yapılan FUT ile saç nakli sonrası ensede abartılı bir ameliyat izi kalırdır, bunun sebebi kesilen yerde ve dikişlerin geçtiği yerde saçların çıkmamasıdır. İşte bu ameliyat izine kıl kökleri ekilerek büyük oranda kamuflaj yapılabilmektedir.

 

Yara izine sakal ekimi için 7 yorum yapılmış


resat

helal olsun hocam size doğalık buna derim

berkay

hocam benimde üst dudak ile burun arasında küçük bir dikiş izi var acaba sakal ekimide buraya uygulanırmı cvp için şimdiden teşekkür edermm
Op.Dr.Atilla KAYA
evet ekilebilir bu günlerde bıyıktaki ize ektiğim bir görsel ekleyeceğim bıyıkekimi.com sitesine

umıt

hocam tam o bolgede benımde o boyutta cene ızım var 2 yıldır pempebiği gecmıyor sakal ektırsem sonuc nasıl olur bıde fıyatları nasıl tutar
Op.Dr.Atilla KAYA
ekilen kök kadar çıkar
900 tl tutar

ümit

Hocam peki pembelik var biraz ve gecmiyor onun ustune ekince bi zarari olurmu bide ben boludayim size nasil ulasabilirim
Op.Dr.Atilla KAYA
zararı olmaz
Bakırköydeyiz

Burak can

Hocam bıyık bölgesinde 1 cm çizgi şeklindeki yara izine bıyık ekimi fiyatı nedir tahmini bir fiyat verebilir misiniz 300 500 1000 ?
Op.Dr.Atilla KAYA
info @ideaklinik.com adresine fotoğraf gönderin değerlendirelim

Masum

Hocam bıyık bölgesinde 1 cm çizgi şeklindeki yara izine bıyık ekimi fiyatı nedir teşşkürler
Op Dr Atilla Kaya
info @ideaklinik.com adresine yada 0532 463 96 82 bu numaraya whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz.ücretler için şu linke bakınız. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

Yaralı

Hocam bıyığımın orta kısmında küçük bir yara izi var. 100 kıl kökü yeter de artar bile. Bu durumda 100 kök fiyatı yani 700 tlye ekim yapabilir miyiz? Eğer en az 300 kök sınırı varsa kalan 200 kökü sakalıma uygulayabilir miyiz?
Op.Dr.Atilla Kaya
05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

ayam