Home / Merak Ettiğiniz Soruların Cevabı / Sakal Ekimi Sonrası

Sakal Ekimi Sonrası

FUE tekniği doğru bir şekilde uygulanırsa ekim sonrası ciddi bir sorun olmaz. Kanal açılarak değilde iğne ile ekildiyse yüzü şişirmek gerekmediğinden işlemden hemen sonra yüzde belirgin şişlik olmaz. İşlem bitiminde oksijenli suyla temizlendiyse pıhtı ve kabuk görüntüsü çok rahatsız edici olmaz.

Ekim fotoğrafları ve videoları görmek için sürekli yeilerinin eklendiği  instagram.com/sakalekimi hesabını takip edebilirsiniz.

sakal_bıyık_ekimi_oncesi1
Ekim Öncesi
Sakal Ekimi Sonrası
2000 kök ekimi

Sakal ekimi kıl kökü alınan alan ertesi gün yıkandığında belirgin bir sorun olmaz ama 1-2 hafta pembemsi bir görünüm oluşur. Vücuttan veya ensede alım yerinde hiç iz kalmaz. Vücuttan alınınması halinde özelliksiz kıllar olduğu için önem arzetmez. Enseden alınması durumunda alındığı kök sayısı kadar seyrelme olur. Yaptığımız çalışmalarda enseden 7.000 kök alınması halinde bile farkedilebilecek bir değişiklik olmamaktadır.

Sakal veya bıyık ekilen alanda ekimden hemen sonra ekim esnasında kullanılan iğnelerin batırıldığı yerden çıkan kan pıhtısı sebebiyle koyu kırmızı bir görünüm olur ve ilk banyolarda temizlenir. Sakal ve bıyık ekilen bölge  24-48 saat sonra yıkanır yıkamayla pıhtılar temizlendiği için ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük kirli sakallı görüntü oluşur.

Ekilen sakalın vücut tarafından daha iyi beslenmesi için ekim alanında kanlanmada artış olur buna bağlı olarak kıl diplerinde 2-3 gün içinde sivilce benzeri küçük kırmızılıklar olur bu hafif kırmızı görüntü 1-2 haftada kaybolur ve normal görütü oluşur.

Ekimden sonra uzamaya devam eden sakallar ve bıyık 12  günden sonra normal traş bıçağıyla traş edilebilir veya uzatılabilir. Köklerin yeterince tutunması için ilk traş tercihen 12. gün yapılmalıdır.

2.haftadan sonra ekilenlerin bir kısmı şok dökülme denilen geçici bir dökülme yaşar. Geçici dökülmeden 4-8 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar. Kıl kökündeki kalite artışı 2 yıla kadar devam eder ancak 1 yıldan sonraki değişim daha çok kalite artışı şeklinde olur ve çok fark edilmez.

Sakal Ekimi Sonrası Yıkama Nasıl Yapılır

 • Dar alana az sayıda ekimden sonra çok gerekli olmamakla birlikte geniş alana çok sayıda ekildiyse en mantıklı yaklaşım saç ekiminden sonra her hastaya önerilen Postop Saç Ekimi Sonrası temizlik Seti adlı ürün kullanılmalıdır. Diğer temizlik ürünleri ve yöntemlerine çok sayıda üstünlüğü vardır. Ben postop Seti geniş alana ektiğim her hastama ısrarla öneriyorum ama dar alan ekimlerimde öneriyorum ama ısrar etmiyorum, onlara aşağıdakileri tarif ediyorum. 80-90 TL ayırmak ekonomik olarak rahatsız etmeyecekse kullanmaya değer.
 • İşlemin kendisi kadar önemlidir ve kesinlikle hasta tarafından yapılmalıdır, klinikler yıkadığında ertersi gün yıkarlar ve bu da risklidir. Bunun yerine kişi kendisi 48-72 saat sonra yıkamalaıdır bu sürede kökler daha net tutunmuş olur.
 • Geniş alana ekildiyse iltihap kapma riski vardır, bu riski azaltmak için ilk yıkamalarda Postop Saç Ekimi Sonrası Temizlik Seti kullanılmalıdır, her ne kadar saç ekimi sonrasına özel üretilmiş gibi algılansa da sakallar için de kullanılabilir, hem temizliği kolaylaştırır hem de iltihap riskini sıfırlar. Prospektüsünde şişliği, kızarıklığı azalttığı, kökü daha iyi beslediği yazsa da bu etkileri önemsizdir önemli olan iltihap riskini azaltmasıdır. Dar alan ekimlerinde iltihaplanma riski düşüktür, az sayıda ekim yapıldıysa Postop Set kullanmaya gerek yoktur.
 • İlk yıkamalarda tamamen temizlemeye çalışılmamalı hafif okşama şeklinde yıkanmalıdır.
 • İkinci üçüncü banyodan sonra aynı banyoda bir kaç defa yıkanabilir böylece ilk yıkamada yumuşayan pıhtilar aynı anda yapılan diğer yıkamalarda temizlenmiş olur ve böylece tam temizlik daha kısa sürede tamamlanır.
 • Kanal açılarak yapılan ekimlerde yara kabukları oluşur (iğne ile ekimde yara olmadığı için kabukta olmaz) bu kabukları tam temizlemek için iki haftaya yakın süre beklenmelidir. 12. gün banyoda arka arkaya 2-3 defa yıkayarak yumuşattıktan sonra hafif tırnaklayarak temizlenebilir.

Sakal Ekimi Sonrası İlk Yıkama Videosu

Sakal Ekimi Sonrası Dikkat Edilecekler;

 • İlk gün greftler konulduğu deliklerde alalade yani serbestçe durdukları için küçük bir sürtünmeyle dahi çıkabilir bu sebeple özellikle yakalı kıyafet giyildiyse yakanın sürtünerek dökmesi mümkündür sürtünmemesine dikkat edilmelidir.
 • İlk gece yatarken yaklaşık 5 kg ağırlığındaki kafanın basıncıyla yastığa sürtünerek çıkabilir bu sebeple ilk gece sırt üstü yatmaya çalışılmalıdır.
 • Kaşkol gibi aksesuarlarla kapatmaya çalığırken kılların dışarda kalan kısmının takılarak zarar görebileceği bilinmeli, bunun yerine maske gibi ürünler takılmalı yada açık bırakılmalıdır.
 • Asla bandajla sarılmamalı veya pansuman yapılmamalıdır yoksa pansuman malzemesine yapışarak pansuman alınırken sakallar yerinden çıkar.
 • Bazı ekim merkezleri ekimden sonra söyler ya da sitelerinde şöyle yazar ”ekimden sonra 3-5 gün katı yemek yemeyin, çorb için”. Bu önerinin ya da sınırlamanın bilimsel hiçbir izahı yoktur, dilediğiniz gibi beslenebilirsiniz.

Sakal Ekimi Sonrası  Ne Zaman Tıraş Olunur?

Özellikle işi gereği tıraş olmak zorunda olanlar için önemli bir sorudur. Tercihen ilk tıraş 12. gün yapılmalıdır, ekimin yapıldığı günü sıfır kabul etmelisiniz. Köklerin tam tutunması bu kadar süreyi alabilmektedir. Bu günlerden sonra güvenle ister jiletle ister elektrikli makine ile tıraş olunabilir. Zorunluluk yoksa bu durumda tıraş olmamak daha mantıklı olur, şöyle ki; uzayan kıllar diplerdeki pembeliği kısmen kamufle ederek genel kırmızı görünüm daha az algılanmasını sağlar.

Ekilen Sakal Ne Zaman Çıkar

Aslında ertesi gün çıkar yani ekimden bir gün sonra 0.3 mm uzamış olur. İki hafta sonra yapılan ayrıntılı temizlik sonrası yaklaşık 1 cm uzunluğa erişmiş son halini görmüş olursunuz. 2-6 hafta arsında şok dökülme olur. Şok dökülmede hiç dökülme olmayabileceği gibi çok fazla dökülme de olabilir. Şok dökülme ile kaybedilenler sonraki 4-8 ayda çıkmaya başlar ve son hali 1 yılın sonunda ortaya çıkar.

Sakalları Kalınlaştırmak için İlaç

Sakalın gereksiz alanı olan boyun bölgesinden değil de enseden kök alındıysa sakala kıyasla daha ince olacaktır çünkü ense kılları daha incedir. Bunların kalitesini artırmak daha dolgun görünüm sağlayacaktır. Bunun için en etkili ilaç 10 mg B7 vitaminidir ( H vitamini veya Biotin olarak da bilinir). Ekim işleminden sonra bir yıl boyunca günde bir tane almak yeterlidir. Sakalın kalitesi belli bir düzeye geldikten sonra artık vitamine ihtiyaç olmaz.

About admin

46 comments

 1. bu şok dökülme olayı herkezde oluyormu ekilen sakallar direk dökülüyomu 2 hafta icinde ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  herkeste olmaz ve hepsi dökülmez

 2. sakal ekimi yaptirali 28 gun oldu . yarisina yakini 15 gunden sonar dokuldu bu dokulmeler beni tedirgin ediyor . Artik jiletle tiras olmamda bir sakinca varmidir . Tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  15 gün sonra traş olabilirsiniz

 3. Merhaba hocam sakal ekimini haziran ayinda yaptırıp 2 hafta sonra tatile denize gitsek bi sorun olur mu?
  Sakal ve bıyığın tamamı ne zamanda çıkar ve seans maximum ne kadar sürer malum istanbulda kalacak yer biraz problem benim için şimdiden teşekkür ederim.

  Op.Dr.Atilla KAYA

  sakal ekiminden sonra 3 gün bekleyip denize girebilirsiniz.
  en fazla 2 gün ekim yapılır

 4. bu şok dökülme kaç gun icinde oluyor ve birden cok fazla mı dökülüyor ?
  Herkezde olmaz demişsiniz olup olmayacağını ne zaman anlarız
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şok dökülme yaklaşık 15. günler civarında başlar.

 5. Ekim yaptiktan kac gun sonra tras olunabilir 8 gun sonra olunmasinda bir sakinca var mi?
  Op Dr Atilla Kaya
  Tercihen 12 gün beklemek gerekir

 6. sakal ektirmek istiyorum yaşım 18 fiyatları ne kadar
  Op Dr Adil Altınsoy
  ücretlere bu linkten bakabilirsiniz.http://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

 7. Sakal ekilince ekilen sakallar ölene kadar durur mu
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  durur

 8. Hocam ben 8 ay once Ekim yaptırdım sakalım cok iyi oldu ancak yarım cm Üstte bi taraf Orayı çıkartmama ihtimalı yok mu artık Bide özellikle sinek kaydı traş olduğumda pütürlü oluyor 6 aya herkez gibi gözükür demiştiniz traş olunca
  Op.Dr.Atilla Kaya
  genel olarak 6 ayda normal görünür.ama bu konuda kişisel özellikleriniz ,yara iyileşme özellikleriniz önemli

 9. Hocam ben ankaradan yazıyorum ankarada ki kliniğin adresini rica etsem
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Idea Klinik ANKARA (Kızılay)
  Adres: Atatürk Bulvarı No:81/4 Kızılay – ANKARA
  TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
  GSM: 0505 119 36 90

 10. genetik olarak sadece yanaklarımda ufak yerlerde yok saglı ve sollu olarak babamdada cıkmamış sakal ektirsem bu genetiklikden dolayı sonradan sakallarda dökülme olurmu ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  dökülmez

 11. Hocam sakal ekiminden ne zaman sonra ağırlık kaldırma, ve çok terleten kardiyolu spora başlayabilirim ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Ertesi gün tüm bu söylediklerinizi yapmanızda sakınca yok.

 12. Hocam bugün 11. günum oldu sakal ekileli..kabuklari aldılar smdi kizarikliklar var bunlar ne zaman gecer? Bide ne zaman tras olabilirim? Teşekkür ederim
  Op Dr Atilla Kaya
  Biz 12. gün tıraş öneriyoruz ama kanal açmadan ektiğimiz için sorun olmuyor, kanal açılarak ekim yapıldıysa yapanlardan bilgi almanız daha doğru olur

 13. hocam sakal ekimi yaptrdım kanal acılarak bugün 15 gün oldu iş görüsmesine gidecegim jiletle tras olmamda bir sakınca var mı?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  ekim yaptırdığınız hekime sormalısınız

 14. Hocam merhaba 16 gündür sakal ektirmisim yüzümde hala kızarıklıklar var bu ne zaman geçer? Birde kök alinan başımın arka tarafında hala ağrı var ne zaman gecer? Iki soruma da cvp verirseniz cok sevinirim iyi günler
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  bünyenize bağlı,net birşey söylemek zor

 15. Hocam ekimden 8 gun sonra sakal ve biyigi yikarken ufak dokunuslar esnasinda birkac kil elimde kaldi. Bu normal midir yoksa şok dokulmenin habercisi midir?
  Op Dr Atilla Kaya
  Şok dökülme başlıyor denebilir.

 16. kolay gelsin hocam öncellikle köselik bizde aileden gelen bişe deden amcalarım ve babam bende 18 yaşındayım sakal ekimi yaptırmak istiyorum bıyık dahil tüy yok yorumlarda 21 yaş aşşası yapılmaz denilmiş
  Op Dr Atilla Kaya
  onların köse olması sizin köse olacağınızı göstermez, beklemeniz gerekir

 17. hocam benimde yaşım 22 sakalım faüller ve çenemde var ama arada boşluk var ne yapayım
  Op Dr Atilla Kaya
  rahatsız oluyorsanız ekim yapılabilir

 18. Izmirde subeniz varmı çene bölgesinden alınıp seyrek sakallar tamamlanınca 300 kök 900 TL doğrumu ve ayrıca muayene ücreti varmı
  Op Dr Adil Altınsoy
  var fakat izmirde sakal ekimi yapmıyoruz.Ekilecek kök sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök sakal ekimi 4 lira, kökler sakalın gereksiz boyun kısmından alınıp sakala ekilirse 1 kök 5 liradır.ilk ekimde kaç kök ektirirseniz ektirin 300 kök bedeli alınır.

 19. Mrb hocam sakal ektireli 20 gün oldu jiletle traş oldum ekilen yerler çok çirkin bir görünüm oldu güneştede durmadım kizariklar çok belli oluyor bide ekilen kökler çok belli insan icine cikamaz oldum bana bi öneriniz varmıdır
  Op Dr Atilla Kaya
  ekim hangi yöntemle yapıldı bilemiyorum ama 20 gün iyileşme için erken kabul edilebilir.sabırlı olmalısınız

 20. Merhaba hocam sakal ektireli tam 45 gün oldu ama hala kızarıklıklar var bunlar tam olarak ne zamana geçer ?
  Op Dr Atilla Kaya
  yara iyileşme sürecine,bünyene bağlı

 21. Hocam sakal ekiminden sonra katı yemek yemeye ne zaman geçilebilir?
  Op Dr Atilla Kaya
  hemen geçilebilir

 22. ekim yaptırmak istiyorum sakal uzaması olurken diğerlerinden bir farkı olur mu?
  Op Dr Atilla Kaya
  olmaz

 23. Merhaba hocam,

  Bir klinikte beyaz tenli ve tam köse olduğum için sakal ekimini tavsiye etmediler. Yüzünüzde lekeler oluşabilir, iyileşmesi 1-2 yılı bulabilir hatta hiç geçmeyedebilir dediler.
  Böyle bir risk söz konusumudur?
  Op Dr Atilla Kaya
  kendi uyguladıkları tekniğe güvenmedikleri içindir

 24. Hocam benim sakallarım gayet sık ve memnunum. ancak bıyık ve bıyığın sakalla birleşme noktaları sakala oranla çok daha az . ben sadece o bölgelere ektirmek istiyorum. .ancak başka yerlerde o kadar az kök için ameliyat yapmayız ekmişken dudak altı bölgelerinizi de sıklaştıralım dediler. ben sadece bıyık istiyorum,minimal ücret neyse onu da ödemeye razıyım . siz bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yardımcı olabiliriz.ücretler için bu linke bakınız.https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

 25. hocam sakal ekimi yaptırmak istiyorum fakat ekim yaptırmak istediğim bölge çok az o yüzden diğer bölgelere göre ekimden sonra bir farklılık görünür mü belli olur mu ?
  Op.Dr.Seher Şirin
  istenilen sıklıkta ekim yapılırsa belli olmaz

 26. hocam merhaba sakal ektireli iki gün oldu yüzümdeki şişlikler inmedi ne kadar bir süreçte iner ? bide enseden alınan kökler birdaha çıkarmı ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  hangi yöntemle nasıl bir ekim yapıldı bilmiyorum ama şişliklerin inmesi için 2 gün çok erken.hele kanal açtırarak ekim yaptırdıysanız bu süreç uzun sürer

 27. Hocam sakal ekimi sekilsiz bir sekilde oldu ikinci ekim yuze ve sagliga zarar verirmi ikinci ekim, ekim yapilmayan bolgelere yapilacak
  Op.Dr.Atilla Kaya
  1.ekimden memnun kalmadıysanız 2.ekimi niye yaptırıyorsunuz

 28. Hocam merhabalar bıyık ekileli 9 gun oldu ve kabuklar dokulmeye basladı ama ekilen kıllar asagı sogru bakacagına yukarı dogru yanı sacıma kavisli bi sekilde bakıyor. Acaba yanlış acılarlamı ekilmiş yoksa sok dokulme sonrası asagı dogru egilicekmi yani duzelicekmi.. simdiden tesekkur ederim saygılar hocam.
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  henüz ödem devam ettiği için açısını öyle algılıyor olabilirsiniz

 29. Merhabalar hocam. Dün sakal ektirdim ve sırt üstü yatmam gerektiğini söylediler. Nezamana kadar bu şekilde yatmam gerek. Yardımcı olursanız sevinirim
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  10-12 gün yatsanız iyi olur

 30. Merhaba hocam bazı acıklamalarda kızarıklılık geçmedi jiletle traş oldugumda hala kötü bi görüntü var nezaman tam olarak traş olabilirim gibi sorularda hangi yöntemle ektirdiniz diyosunuz yani tercih etmemiz gereken ekim yöntemi varmıdıdır kanal açmadan ekim yaptırmamamız dahamı iyi oluyo dahamı erken traş olabiliriz ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kanal açmadan yapılan ekimde hem iz daha az olacak hemde iyileşme daha hızlı olur ve ekilen kılların açısı değişmez

 31. merhaba hocam ben sakal ekimi yaptırmıstım aradan 20 gün geçti . jiletle veya traş makinesiyle traş olmamda bi sorun var mı ve bu şok dökülmeyle dökülenler yeniden çıkar mı uzun vadede
  Op.Dr.adil Altınsoy
  traş olabilirsiniz

 32. selam ben sakal ektirmeyi düşünüyorum ama doğallıgı konusunda süphelerim var mümkünse fotoğraf atarak yardımcı olabilir misniz bir de ek olarak rengini belirleyebiliyor muyuz farklı bir kişiden kıl kökü alarak
  Op.Dr.Atilla Kaya
  farklı kişiden kıl kökü nakli yapılmaz.organ nakline girer.

 33. Merhabalar hocam ben 21 yaşındayım köselik sorunum var sakal ektirmek istiyorum ama fiyatlar konusunda biraz tedirginim 3000 kök ekimi falan yazıyo yani bu da yaklasık 12 milyar civarlarında mı tutar
  Op.Dr.Atilla Kaya
  300 tane ektirmek zorunda değilsin.daha makul sayılarla sakallı bir görünüm sağlanabilir.

 34. Merhaba hocam. 20 martta biyik ekimi yaptiniz.7 ay oldu. Kucuk bir bolgede hic kok cikmadi. Ve baska bir bolgede nisbi olarak zayiflik var. Daha beklemeli miyim?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  evet o zaman söylediğimiz ve de yazıp verdiğimiz kağıtta yazdığı gibi net sonuç ve yorum yapabilmek için 1 yıl beklemelisiniz

 35. hocam merhaba 23 yaşındayım sakalım çok seyrek bıyık çok seyrek çene altı öyle sadece boğaz bölgesi normal yani sizce kaç kıl gerekli yada ne kadara mal olur
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

 36. Hocam bir ay önce kanal açtırarak sakal ektirdim dökülen sakalların tekrar çıkacağını söylediler ama dökülmeyenler ne olucak hakkında bilgi vermediler ilerde tıraş olduğumda dökülmeyenler doğal olarak tekrardan uzayacak ve kalıcı olacak mı yoksa çöpmü olacak ayretten herkes ekim yapılan yerlerde traş oldukları zaman kalıcı ekim izleri ve kızarıklık olduğunu şikayet ediyorlar bu izler kalıcı mı yoksa belli bir süre sonra geçer
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kanal açılarak ekim yapıldıysa iz kaçınılmaz.hep sakallı gezmek zorundasınız.açılar inşallah dik değildir.

 37. hocam bıyık ekimi için enseden kökler alındı oraya pansuman yapıldı ve sargı bezıyle kapatıldı.Ensemin bu halde kaç gün durması gerekiyor?Birkaç gün durması gerekiyorsa her gün değiştirmem ve oraya fucidin krem sürmem mi gerekiyor?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  hayır gerekmez.saçlı deri en fazla kanlanan dokudur.çabuk ve kolay iyileşir.pek enfeksiyon görülmez

 38. Hocam beyaz tenli bir kişiyim kanal açilmadan iğneyle sakallar ekilirse ortalama kaç günde kızarıklıklar tamamen geçer
  Op.Dr.Atilla Kaya
  12-15 günde temizlenir ama kişisel özelliklerinize bağlı

 39. Hocam ince saç telli biriyim sakal ekimi yapılırsa hoş olmayan bi görüntü oluşur mu yada ekilen saçı kalınlaştırma şansımız var mıdır
  Op.Dr.Atilla Kaya
  muayene ile değerlendirip ona göre yorum yapılabilir

 40. Hocam sakal ektirdim 7. Günde sakallarım dökülmeye başladı normal midir dökülen sakallar tekrar çıkar mı
  Op.Dr.Atilla Kaya
  şok dökülme için erken ,yorum yapmak doğru değil

 41. Merhaba hocam. Sakla ekimi yapilali 13 gun oldu. 15 . Gunden sonra fitness a devam etsem koklerde sikinti yaratirmi? Tesekkurler
  Öp. Dr. Atilla Kaya
  Genel olarak başlayabilirsiniz. Nasıl ekildi bilmiyorum ama sorun beklenmez

 42. Merhaba hocam Ekimden 10 ay sonra jiletle traş olunsun diyorlar bide olduktan sonra seyrelme olurmu seyrelme olursa tekrar çıkarmı tşkrler.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Ben ekimden sonra 15. Günde traş olabileceklerini söylüyorum.traşla kıl kökü alınmadığı için seyrelme olmaz.

 43. Merhaba hocam . Ben sakal ektirmek istiyorum sakallarım seyrek ama kaç kök gerekli ne kadar sürede tedavi tam olabilir ayrıntılı bilgiler için whatsapptan yollanan fotoğraflara göre bir şeyler söylüyor musunuz?
  Op. Dr. Atilla kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirsniz durumunuzu değerlendirebilirim

 44. Merhaba 10 yıldır sakal kıran hastasıyım sakallarımım belli bir kısmı döküldü ve bir daha çıkmadı. Ekim düşünüyorum. Bu konuda yorumunuz nedir önerir misiniz?
  Öp. Dr. Atilla Kaya
  Edilenler de dönüşebilir. Bu nedenle Ekim önermem. Süre uzun olmuş ama Sade losyon ve biotin tablet kullanabilirsiniz.

 45. HOCAM MERHABA KOLAY GELSİN BEN 2 AY 10 GÜN ÖNCE EKİM YAPTIRDIM AMA İZLER TAMAMEN GİTMEDİ FAKAT KIRMIZILIKTA KALMADI AMA MERAK ETTİĞİM KAÇINCI AY UZAMAYA BAŞLAR BİRDE BANA JİLETLE TRAŞ OLMAMAMI SÖYLEDİLER SADECE MAKİNE İLE KISALTABİLİRSİN DEDİLER NE YAPACAĞIM
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu tele2fona whatsapptan fotoğraf gönderip sorularınızı ordan sorarsanız daha rahat değerlendirebilirim

 46. Hocam ben sakal ekeli 9 ay felan oldu ekilen sakallar çok ince duruyor kalınlaştırmak için 10 mg b7 diye bir ilaç önermişssiniz bunu şimdiden kullanmaya başlasam fayadası olurmu acaba
  Öp. Dr. Atilla Kaya
  Saç kıllarından Ekim yapıldıysa daha ince olabilir. Evet biotin 10Mglık tablet kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz