Home / Genel / Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası

Aşağıda göreceğiniz çok sayıda sakal ekimi görselleri kafanızdaki bir çok sorunun cevabı olacaktır. Buradaki ekimler İdea Klinikte ekilmiştir, faklı kliniklerde nasıl bir sonuç alacağınızı iyi araştırmadan karar vermeyin.

Daha fazla öncesi sonrası ve videolar için instagram.com/sakalekimi

Bu tür estetik ve de özellikle sayıların çok dillendirildiği uygulamalarda konuştuğunuz her klinikten farklı bir şeyler duyabilirsiniz. Bu sizi şaşırtabilir ama şaşırtmamalı çünkü birileri sizi sayılara boğup ikna etmeye çalışırken birileri daha ucuza yaptığını ifade eder. Ama tüm duyduklarınız arasında en önemlisi doğallık yani kalitedir.

Sayfada göreceğiniz fotoğraflar başka bölgelerine de ekim yapılmış vakanın yan tarafındaki dar alana yapılan ekimin sonucuna aittir. Fotoğrafları incelerken şunlara dikkat etmelisiniz ve araştırmanızın devamında bu konulara özellikle dikkat çekmelisiniz.

– Kökler sakalın gereksiz bölgesi olan boyun kısmından alınmıştır. Greftlerin sakaldan alınması mümkünse kesinlikle buralardan alınmalıdır çünkü kıl yapısı aynısı olacağı için ayırt etmek imkansız olur. Ense kısmından saç köklerini alıp ekiyoruz ama buna mecbursa yapıyoruz çünkü saç kılları sakala kıyasla daha incedir.

– Sakalların ekiminin açısı, dikkat edildiğinde ekilenlerin açılarının doğalda var olanlarla neredeyse aynı olduğunu görebilirsiniz. Doğallığı belirleyen en önemli faktörlerden biri bu yani akim açısıdır.

– Kılların dibinde çukurluk olmaması, kanal açılarak yapılan ekimde her kılın dibinde çukurluk olur, iğne ile ekimde kesici alet kullanılmadığı için kılların dibi doğaldakinden farksızdır.

– Her kök kesinlikle tekli olmalıdır, özellikle enseden alımlarda kökler 1-2-3 hatta 4 lü bile olabilmektedir. Bunlar tekli, hale getirilmeden ekilirse felaket bir sonuç elde edilir. Doğllıkla hiç örtüşmeyen bir görünüm olur çünkü doğal saklarlın tamamı teklidir, asla ikili üçlü kökler olmaz.

– Bu tür uygulamalar bilgi, tecrübe ve özen gösteren uygulamalardır bu sebeple uzman doktorun bizzat kendisi tarafından yapılmalıdır. Doktor kontrolünde yardımcı elemanlara yaptırılması doğru bir yaklaşım değildir çünkü kişi verdiği parayı doktordan hizmet almak için ödemiştir, doktor yanda çay içerken yardımcı elemanları eksin diye değil.

– Folliküller birer canlı organlardır ve vücut dışında kalma süreleri yaşamsal önem taşır ve belli bir süreden uzun kalan kökler oksijensizlik ve gıdasızlıktan ölürler. Ölen köklerin sayısını en aza indirmek için mümkün olduğunca alındıktan hemen sonra ekilmeli, saatlerce dışarıda bekletilmemelidir.

Fotoğraflara dikkat ettiğinizde çok az sayıda (28 kök) ekim yapılmıştır, ne kadar ekileceğine kişi kendi karar vermiştir, bunun yarısı veya dört katı da ekilebilirdi. Burada önemli olan çok az sayıda ekilmiş olsa da kişinin beklentisini karşılamıştır ve de seyrek olmasına rağmen son derece doğala yakın görünmektedir. Fazla ekilmesi, sık ekilmesi doğallığı belirleyen etken değildir. Fotoğrafa dikkat ederseniz köklerin boyun kısmındaki gereksiz köklerden alındığını görürsünüz.

Ekim Öncesi

 

Ekimden Sonraki Kızarıklık

 

Ekim Sonrası

Aşağıda daha farklı ekimler görebilirsiniz.

Sakal Ekimi Resimleri

Sakal saç gibi değildir kişden kişiye çok değişik yoğunlukta olabilmektedir. Belirgin düzeyde seyrek sakalı olan biri bundan rahatsızlık duymayabilir. Bu sebeple genellikle ekimde çok sık sakala ihtiyaç duyulmaz. Aşağıda değişik amaçlarla ve değişik sıklıkta yapılmış ekimlere ait fotoğraflar görebileceksiniz. Gerçi dikkatle inceleyerek doğru karar verebilmek için bir tek fotoğraf bile yeterlidir ama yinede farklı foğraflar ekledim.

Sakal Ekimi Öncesi Sonrası Fotoğrafları

İlk önce Türkiye’nin ilk sakal ekim (daha doğrusu ilk ekimi FUT ile yaptığım için fotoğrafını çekmeyecek kadar kötü olmuştu) vakamızı paylaşayım. Orta yaş üstü biriydi. Saçı az olduğu için az sayıda ekim yapmıştık, buna rağmen memnun kalmıştı.

.Sakal Ekimi Resimleri

İkinci vakamız köseye yakın görünümlü bir hastamızdı, iki seans yapmıştık. Göreceğiniz fotoğrafları ilk 1000 kök ekiminden sonraki daha doğrusu bir sene sonra ikinci seans ekimine geldiği gün alınmış görüntü.

Üçüncü vaka farklı bir ekimimiz. Yanık izi kamuflajı amaçlı yaptığımız ekimimiz.  Çok dramatik görünmekteydi ekimden sonra daha kabul edilebilir bir sonuç aldık. Yanık yani skar alanı olduğu için kökler beslenemez tereddütü sebebiyle seyrek yapıldı ancak şahıs isterse bir bu kadar daha veya daha fazla ekilebilir.
.

Seyrek Sakala Sakal Ekimi

En sık yaptığımız işlemlerdendir. Sakaldaki seyrek bölgeler istenildiği kadar sıklaştırılabilir, tabiki burada beklenti makul ve mantıklı olmalıdır. Çok dikkatli baksanız bile doğal olmadığını anlayabilecek belirti bulamazsınız.

.

Yukarıda da yazdığım gibi estetik uygulamalardan önce ciddi araştırma yapılmalı ve doğru karar vermeye çalışılmalıdır. Kötü bir ekimin eziyetini ömür boyu çekmektense hiç yaptırmayın daha iyi.
Gerek buradaki gerekse başka sitelerdeki fotoğrafları incelerken ”öylesine” bakmayın ayrıntıları görmeye çalışın.
Peki nedir bu dikkat edilmesi gereken ayrıntılar
Çıkan sakalların tamamı tekli olmalıdır, doğal sakalların hepsi teklidir.
Köklerin dinibde çukurluk olmamalıdır (kanal açılarak yapılırsa çukurluk olur)
Kö diplerinde pütür şeklinde kabarıklık olmamalıdır
Sakallar o bölgede olması gereken açılarla 35-40 derce açıyla çıkmalıdır.
Planlama doğru yapılmışmı
Geçiş alanları çizgi gibimi yoksa doğal mı?
Bunları inceleyin ama şunları önemsemeyin
Ücreti, parayı nasılsa kazanırsınız ama ucuz bir ekimden sonra epilasyon yaptıranların sayısının azımsanmayacak kadar olduğunu bilin.
Sıklığı; istediğiniz zaman istediğiniz kadar sıklaştırabilirsiniz.
Bölgesel kayıp varsa bu durumda civardaki sakalın sıklığında ekim planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir. Sakallar tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-3000 greft arasında ekim yapılabilir. Tam köse birinde bıyık ve çene bölgesine 400 er kök favori bölgelerine 100 er kök toplamda 1000 kök belirgin derecede seyreklik olsada Sadece bıyık bölgesine ekimlerde 400-800 tekli greft yeterli olmaktadır.
Burada gördüğünğüz fotoğrafları farklı sitelerde sanki kendileri yapmış gibi yayınlanmış şekilde görebilirsiniz. Bu fotoğrafları nerede görürseniz görün bilinki çalıntıdır çünkü bu görsellerin hepsinin orijinali bizdedir. Google görsellerde aradığımda rastlıyorum ama gerçekten uğraşmak zor olduğu için uğraşmıyorum.

Sakal Ekimi Video

About kadir

11 comments

 1. mrb ben zamanında sakalım cıksın diye yüzümle cok oynadım suan derim inanılmaz hassas bir duruma geldi ekim yapılırken cok acır mı daha önemlisi kılların tutmasına engel olur mu bu durum
  Op.Dr.Atilla Kaya
  hayır engel olmaz

 2. Merhaba Atilla Bey,
  Ekim sonrası 6 ay kadar makine veya jilet ile tıraş olamayacağımı öğrendim. Bu bilgiyi sizden de teyit etmek isterim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  belki ekim tekniğine göre değişiyor olabilir ama hiç bir ekim tekniğinde 6 ay beklemeyi gerektirecek bir durum söz konusu değil.kanal açılarak yapılan ekimde belki daha geç olabilir ama benim yaptığım teknikle ilk tıraş 12. gün yapılabilir. Köklerin tam tutunması bu kadar süreyi alabilmektedir. Bu günlerden sonra güvenle ister jiletle ister elektrikli makine ile tıraş olunabilir. Zorunluluk yoksa bu durumda tıraş olmamak daha mantıklı olur, şöyle ki; uzayan kıllar diplerdeki pembeliği kısmen kamufle ederek genel kırmızı görünüm daha az algılanmasını sağlar.

 3. Ben ektirmeyi düşünüyorum ağzımın kenarlarında vede çeneme doğru sakal çıkmıyor ama ekildikten ne kadar süre sonra oo pis görünüm gider normal şuanki gibi sakal görünümüne sahip olabilirim
  Op.Dr.Atilla Kaya
  bizim ekim tekniğimizde çirkin bir görüntü pek oluşmaz.sakalınız uzayınca zaten kamufle olur.en fazla 10 gün sürer

 4. merhaba. hocam bıyıklarım ve sakalım çok seyrek. kaç yaşına kadar beklemek gerekir. 16 yaşındayım
  Op.Dr.Atilla Kaya
  sakal-bıyık gelişimi 21 yaş bitene kadar devam eder

 5. Hocam ameliyat sonrası çene altımda keloidler var ve o bölgelerde sakal çıkmıyor haliyle çok kötü bir görüntü var. Sakal ektirmek istiyorum acaba keloidli bölgeler sakal tutar mı?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  tutar,ekilebilir.

 6. İyi çalışmalar hocam. 20 yaşındayım. Diğer bölgelerimde kıl kökü olmasına rağmen yanak bölgemde en ufak bir kıl kökü bulunmamakta. Avuç içi gibi tarif edebilirim. O bölgede sakal çıkma ihtimali var mıdır? Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  21 yaş bitene kadar beklemelisiniz,çıkabilir

 7. Merhaba hocam sizin yönteminizde de şok dökülme dedikleri oluyormu?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  çok daha az görülür

 8. Hocam merhaba sakal ekimi yapıldıktan kaç gün sonra yüzün görünümü eskisi gibi olur kızarıklık kar kaç günde gecer
  Op.Dr.Atilla Kaya
  10 gün kadar sürebilir

 9. Hocam merhaba sakal ekimi yapıldıktan kaç gün sonra yüzün görünümü eskisi gibi olur kızarıklık kar kaç günde gecer
  Op.Dr.Atilla Kaya
  iyileşme süreci kişiden kişiye değişir.ama ortalama 15 günde kızarıklık geçer

 10. Selamın aleyküm hocam ben 4 ay önce kanal açılarak bıyık ve çeneme ekim yaptırdım kızarıklık Yok izde cok az var belli olmuyor aralarda 2li kök var ama her kök dibinde pütür kabarıklık var bunlar zamanla düzelirmi yoksa hep böle kalıcımıdır
  Öp. Dr. Atilla Kaya
  4 ay geçmesine sevindim amenna azalmadı ise kalıcı olabilir

 11. Hocam köseyim hormon bozukluğu nedeniyle yüzümde sakal bıyık yok yüzüm hassas sakal ekimi yapılabilir mi yaşım 26 kemik yaşım 16
  Öp. Dr. Atilla Kaya
  Edilebilir. 05426210888 nolu telefona whatsappran fotoğraf gönderin değerlendirelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz