Home / Genel / Dik Çıkan Sakal Nasıl Düzelir?

Dik Çıkan Sakal Nasıl Düzelir?

Saç ekimi merkezlerinin müşteri sayısını artırmak yani yeni müşteri porföyü oluşturmak için sakal ekimine de soyunmaları sonucu piyasada ciddi sayıda sakal ektirdiğine pişman olanların sayısı da artıyor.
Daha fazla fotoğraf ve video için instagram.com/sakalekimi
Bu şekilde yeterince araştırmadan “4000 TL ye istediğiniz kadar ekebiliriz” sözüne kanıp ektiren ve sonuç ortaya çıkınca epilasyon yaptırmanın yollarını araştıranları gördükçe böyle bir sayfa yazmaya karar verdim.

Dik Çıkan Sakallar Nasıl Yok Edilir

Bazı kişilerde doğuştan sakallar farklı açılarla, çarpık çurpuk çıkar. Bu tür doğuştan olanlara yapılabilecek bir şey yok. Epilasyon yaptırarak kurtulmak mümkündür ancak sakalları yok edip yeniden ektirmek pratik olmadığı için yapılmamaktadır. Yani doğru yaklaşım bu durumla barışık olunmasıdır.

Ekilen Sakallar Dik Çıkarsa

Doğalda dike yakın çıkanlar yine kabul edilebilir olur ama ekimden sonra dik çıkanlar kişiyi çok rahatsız edecek düzeylerde iğrenç görünebilir, bunun en önemli sebebi hem dik hemde çoklu gruplar halinde çıkmasıdır. Bu sonradan olduğu için düzeltmek mümkündür. Epilasyonla yok edip yerine 30-35 derece açılarla yeniden ekme işlemi yapılabilir ancak gereksiz yere kök kaybı olacağından tercih edilmez. Geriye iki uygulama kalır ya istenmeyen açılarla çıkanlar FUE yöntemiyle alınır ve aynı anda yeniden doğal açılarla ekilebilir. Diğer bir yaklaşımsa var olanların arasına doğal açılarla yeniden ekim yapılır ve var olan görsel sorun büyük oranda kamufle edilebilir.

Kötü Yapılmış Sakal Ekimi Sonrası Fotoğrafları

 

Sakal Ekiminden Sonra Karşılaşılan Sorunlar

Bu sorunlar genel olarak bakıldığında doğaldan çok farklı görünmesi daha doğrusu ekim olduğunun beli olması, dibinde çukurluklar olması, tam tersi diplerde kabarıklıklar olması, 2-4 kökler halinde çıkması. Bunların bir kısmı düzeltilebilmekte ama bir kısmını düzeltmek mümkün olmamaktadır.

Bu Tür Görsel Sorunların Nedenleri
Ekilen sakalar dik çıkar, bunun en öneli nedeni ekimin kanal açılarak yapılmasıdır. Kanal açılarak yapılan ekimden sonra sakalar her biri farklı yönlere çıkar çünkü açılan kanal 1.5 mm iken greft 7-8 mm dir ve kanalın içinde herhangi bir açıyla yön alabilir. Kanal açmak yerine 0.6 m iğne ile ekilirse kök ilk verildiği açıyla yani 30-35 dereceyle çıkar.

Sakal Kıllarının 2-3 Kök Şeklinde Çıkması

Neredeyse kanal açılanların hepsinde bu sorun yaşanır. Önlemenin tek yolu köklerin hepsinin tekli olarak hazırlanıp tamamının tekli ekilmesidir. Doğal sakalların tamamı teklidir.
Kıl dibinde çukurluk olması; yine kanal açılarak yapılan ekimlerde görülen bir sorundur. Kanallar açılmadan iğne ile delerek yapılan ekimlerde bu sorun yaşanmaz.

Ekim Sınırlarının Suni Görünmesi

Saç ekimi kültürüyle sakala geçenlerin kavrayamadığı bir sorundur. Yanak ve boyun kısmına seyrek, dağınık ve tekli ekimler yapılarak doğalık sağlanabilir.

Sakalın İnce Çıkması

Normalde herkesin saçı sakalından daha ince tellerden oluşur. Bu sorunu yaşamamak için mümkün olduğunca sakalın boyun kısmındaki gereksiz köklerinden alınıp ekilmelidir. Boyun kısmında gereksiz kök yoksa bu durumda mecburen enseden alınır. Enseden alınanlar tekli ekildiğinde daha iyi besleneceği için zamanla kalite artışı olur ve sakalların kılına yakın kalınlığa ulaşır ama asla aynı kaliteye erişemez.

Ekilen Sakalların Seyrek Olması

Guruplar halinde ekildiğinde dengesiz olduğu için seyrek görülür bu sebeple tekli ekim yapılmalıdır. İstenilen sıklığa erişene kadar yeniden ekim yapılabilir.

Kılların Dibinde Çukurluk Olması

Kanallar açılarak yapılan ekimlerden sonra kanallar iyileşirken kılların dibinde çukurluklar oluşabilir, bu çukurluk kalıcıdıri Sakallar uzun turulursa bu çukurluklar gizlenebilir ama sinekkaydı tıraş olmak kötü bir görünüm ortaya çıkar.

Kıl Diplerinde Kabarıklık Olması

Greftler 2-3-4 kök içeren şekilde ekilirse vücut iyileşme sağlarken kökleri sarmak için gelişen yeni doku kabarık olabilir. Yolunmuş tavuk gibi göründüğü için sinekkaydı tıraş olunamaz.

About kadir

21 comments

 1. Merhaba Hocam!
  Ben de kötü sakal ekimi mağdurlarından biriyim. Sağ ve sol yanağıma ekim yaptırdım. Sakallar ikili üçlü kök şeklinde kötü bir görünümde çıkıyor. ‘ Psikolojim berbat ( ‘ Eksik olmayın çözümlerden bahsetmişsiniz. Aklıma takılan bir kaç konu;
  *-Eğer lazer epilasyon yaptırırsam ekim yapılan yerdeki kıllar kesin gider mi? Eğer giderse çukur bir görüntü kalır mı?
  *- Yada sizin dediğiniz gibi ”dik çıkanlar FUE yöntemiyle alınır ve aynı anda yeniden doğal açılarla ekilebilir” -Bu müdahale ekim yapılacak yer de bir kez daha tahribat yapmaz mı? Bu işlemin iyileşme süreci ne olacaktır?
  Op Dr Atilla Kaya
  zamanla gider,kanal açılarak ekildiyse ve şu an çukurluk varsa kalabilir.
  FUE ile alınıp tekrar ekilirse 10 gün kadar sürebilir iyileşme süreci.ekim alımın yapıldığı alana olacağı için tahribat fazla olmaz

 2. Merhaba hocam benim 2-3 senedir sakallarımın dik ve yamuk çıkmasından çok rahatsızım sakallarım biraz sık köse değilim ama fakat sakalımın yönü yamuk olduğu için ne bıyık veya sakal bırakamıyorum.Fue yöntemiyle ortalama sakal düzleştirme ne kadar fiyatı acaba ?
  Op.dr.Adil Altınsoy
  yapılabilecek birşey yok

 3. Hocam bende dhı tekniği ile Ekim yaptırdım bazı kökler ikili üçlü şekilde çıktı pekte iyi durmuyor ve çözüm arıyorum dediğiniz gibi nasıl bir çözüm önerebilirsiniz teşşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  dik ve çoklu olan kıl köklerini aldırabilirsiniz

 4. Merhaba,

  ben bıyık ekimi yaptırdım, yalnız yeni ekim yerleri çok siyah renkte, normalde bıyıklarım biraz sarı. zamanla bir yıl içerisinde renk diğerleri gibi olur mu? yoksa hiç bir zaman değişmezmi.
  Not: ekim olalı 3 ay oldu.
  Ayrıca bazı ekim yerleri malesef açıları güzel değil
  Op.Dr.Atilla Kaya
  renk ne ise odur.değişmez

 5. doktor bey bende arkadaşlarla aynı problemlerle karşılaştım. sakallar dik çıkıyor ve uzatmıyorum bilinçli olarak çünkü insanlar garip garip bakıyorlar. yaklaşık 4 bin tane kök ekimi yaptırmıştım. bunun fue maliyeti ne olur? yukarıda arkadaş sormuş maliyetini ancak sayın altınsoy yapılabilecek bişey yok yazmış. nasıl yapılabilecek bişey yok. fue yöntemi var işte adam bunun fiyatını öğrenmek istemiş. bende 4000 kökün bana maliyetini öğrenmek istiyorum. teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla Kaya
  bu oldukça zor ve uzun bir işlem.durumunuzu görüp değerlendirmeden ücret söylemenin bir anlamı yok

 6. Hocam peki bu dik çıkan kökler ve ikili üçlü çıkan kökler düzeltme durumu varmı yani kökler alınıp tekrar ekilme olabilir mi. İz kalırmı ikinci bir operasyonda yardımcı olursanız sevinirim hocam
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 7. Hocam Merhabalar,

  İnsanlara bu şekilde yardımcı olduğunuzdan dolayı size çok teşekkür ederim. Hocam bende kanal açımı ile sakal ektirenlerdenim bahsetmiş olduğunuz problemlerin hemen hemen hepsi bendede mevcut sakalların dik çıkması, 2li 3 lü kök ekimi, vs.. yaklaşık 1.5 ay oldu fakat kırmızılık tam olarak geçmedi bu kırmızılık hayat boyu kalıcı olur mu ? Daha doğal bir görünüm için en erken ne zaman tekrardan sakal ekimi yaptırabilirim ? , boyun bölgemde sakal yok fakat çene altı bölgesinde oldukça sık sakallar var bu bölgeden alınıp ekim yapılabilirmi ? Yapılır ise köklerin alındığı çene altı bölümünde kalıcı iz oluşur mu ? Çok teşekkürler Hocam.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  sizin için yapılabilecek birşey var mı muayene ile değerlendirmek gerekir

 8. Cevabınızı için çok teşekkür ederim Hocam, sakal ekimi olalı yaklaşık 2 ay olduğunu göz önünde bulundurursak en erken ne zaman muayeneye gelebilirim ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  istanbulda yaşıyorsanız,gelin durumunzu değerlendirelim

 9. Hocam Merhabalar,

  Bende fazla araştırma yapmadan malesef kanal açımı ile sakal ektirenlerdenim ve çok pişmanım. Bu soruları yaptırdığınız yere de sorabilirsiniz diyebilirsiniz fakat ticarethanelere dönüşmüş plastik cerrahi merkezleri ve saç ekim merkezlerine kesinlikle güven olunmayacağını kötü bir deneyimle tecrübe ettim. Detayları vermeyeceğim eminim ki siz benden çok daha iyi biliyorsunuzdur. Araştırmalarım sonucu sizin madur olmuş insanlara yardımcı olduğunuzu gördüm. 3 aydır kırmızılılar iyileşmedi ve beni oldukça tedirgin ediyor. Yaz ayındayız suratımı oldukça güneşten korumaya çalışıyorum , güneş yüzünden yüzümdeki pembelikler leke yapar mı ? Hocam ekilen sakallardan tamamen lazer epilasyon yoluyla kurtulmak mümkün mü , mümkün ise sizin merkezde bu işlem gerçekleştiriliyor mu ve kaç seansta bu sakallardan kurtulabilirim ? Lazer epilasyon sonrası kanal açılımından kaynaklı oluşan çukurluklar da geçer mi hocam ? Çok teşekkürler.

  Saygılarımla
  Op.Dr.Atilla Kaya
  pembe ve kırmızı renkte olan doku hassastır ve leke oluşumu kolaydır.laser epilasyon yaptırabilirsiniz fakat kanal açıldığı için oluşan çukurluklar ne olacak.zamanla dolabilir ama tam olarak dolarmı iz kalırmı,bütün bunlar sizin bünyenize bağlı

 10. Değerli Hocam,

  Bepanthene kullanmak kanal açılarak ekilmiş olan derideki kırmızılığın ve pembeliğin gitmesine faydalı olur mu ? Yanaklarımda ki kırmızılığın iyileşmesi için cildiyeciye gitmek te fayda görüyor musunuz, cevabınız için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kırmızılık iyileşmesi dokusudur.doku tam olarak iyileştğinde cilt normal rengini alacaktır.sabırlı olmalısınız.güneşten korunmalısınız

 11. Hocam bepanthene veya benzeri kremler bu dokunun iyilesmesine yardimci olur mu ? Veya bir dermatologa gitmek , kusurama bakmayin fakat kirmizilik ve pembeligin omur boyu kalici olacagindan dolayi cok endiseliyim, kanal acilarak yapilan sakal ekimi akil disi bir uygulama , bunu yapan merkezler insanlari 2-3 haftaya hic birseyin kalmaz hatta 3 gun sonra is basi yapabilirsiniz seklinde ikna yoluna gidip hicte etik olmayan bir sekilde kandiriyorlar, pazarlama ve tanitim konusunda son derece profesyoneler adeta bir fabrika gibi calisiyorlar, umarim sakal ektirecek arkadaslar bu yazilari okuyup estetik ve sac ekim merkezlerinden kanal acilarak sakal ekimi yaptirmak adina uzak dururlar, cevabiniz icin tesekkur ederim hocam.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kırmızılık,pembelik iyileşme dokusu olduğu olduğu için dışardan kullanacağınız pomaatlar çokta etkilemez,süreci kısaltmaz.ömür boyu kalmaz,maximum 6-8 ayda düzelmesi beklenir.

 12. Sayın Hocam,

  Sakal ekimi sonrası ne kadar süre sonra lazer epilasyon yaptırabiliriz, lazer epilasyon için tüm kırmızlıkların geçmesini mi beklememiz gerekiyor. Siz bizzat kırmızılığın hiç iyileşmediği bir hasta ile karşılaştınız mı ? Çok teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  laser epilasyonla sakallarınızın etkilenmesini istemediğiniz kısımlarda etkilenip dökülebilir.kırmızılık olduğu için ciltte yanık oluşabilir.gelin muayene ile değerlendirip alınabilecekler varsa alıp yeniden ekebiliriz,böylece kamuflaj sağlanabilir belki.duruma göre iğne epilasyonu dneenbilir

 13. iyi günler ben almanyada yaşıyorum burda sakal ekimi yaptırdım ama açıkcası cok kötü oldu ve maddi olarak tekrardan yapıcak fazla gücüm yok ama acaba olan sakalları daha uygun bi fiyata düzeltme yapabiliyor musunuz
  Op.Dr.Atilla Kaya
  fiatlarımız belli,düzeltmek için uygunsa alım ve kamuflaj ekimi yapabiliriz

 14. Sayın hocam, sakal ekimi yapalı 1 buçuk yıl oldu köklerin ikili üçlü olduğu yerlerde çukurluk var bu çukurlukları gidermenin bir yolu var mıdır ?
  Çok teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla Kaya
  üzgünüm yok.

 15. Sayın Hocam,

  İkili üçlü ve dik çıkan kökler sadece Fue yöntemiyle mi alınabiliyor yoksa videolarda da gördüğümüz üzere tekli tekli alınabiliyor mu ? Fue ile alındığında alım yapılan yerlerde iz kalma durumu oluşmaz mı ? Kamuflaj ekimi yaptırmak istemesek Fue ile veya manuel olarak bu dik ve çoklu köklerin düzeltilme imkanı var mıdır ( yaklaşık 2000 kök ektirdim açılardan ve çok lu köklerden memnun değilim )

  Saygılarımla
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Bu düşündüğünüzü yapıyorduk, dik çıkanları alıp 25-0 derecelerle ekiyorduk ama çok zor işlem olduğu için yapmıyoruz. Yapan var mı bilmiyorum.

 16. Sayın Hocam,

  Ekim yaptıralı 5 ay oldu sadece yanaklarıma ekim yaptırmıştım , bahsetmiş olduğunuz problemlerden dolayı bu işlemden pişman oldum ekilen sakallardan kurtulmak istiyorum lazer veya iğne epilasyonla bu işlemin mümkün olduğundan bahsediyorsunuz, kaç seans ta ekilen sakallardan kurtulabilirim ( 2000 kök ektirmiştim ), epilasyon işlemini bizzat kendiniz mi yapıyorsunuz, epilasyon sonrası da tıpkı sakal ekiminde olduğu gibi kızarıklık oluşuyormu ? Ekimin yapıldığı bölgede hala pembelik mevcut , epilasyon yaptırmak için pembeliğin tamamen geçmesini beklemelimiyiz ? Bu işleme merkezinizde mümkün olduğunca çabuk başlamak istiyorum. Çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ekilen sakallardan kurtulmak istiyorsunuz ama kanal açılarak ekildiyse sakallar alındıktan sonra yüzünüzde çok daha kötü bir iz kalabilir bu hesap edilmeli.biz epilasyon hizmeti vermiyoruz

 17. iyi günler ben 28 yaşındayım sakallarımın bazı yerleri ters çıkıyor ve bunu çok rahatsız ediyor nasıl düzelir?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yapacak birşey yok 🙁

 18. hocam benim çene kısmımdaki sakallar dik dik çıkıyor bunun düzelmesi için ne yapabilrim ?
  Op.Dr.Seher Şirin
  doğalında dik ise yapacak herhangi bir şey yok

 19. Hocam iyi günler. yüzüme fue yöntemiyle sakal ektirdim ve çok pişmanım. Kurtulmak için lazer veya iğneli epilasyon yaptırabilir miyim? Kanal açılarak ekildi ve kökleri küçük iltihaplar bağladı. Sizce eskisi kadar olmasa da cildime kavuşabilir miyim?(Morale ihtiyacım var lütfen)
  Op.Dr.Seher Şirin
  kanal açılarak ekim yapıldıysa ne yazıkki o izlerden kurtulmanız mümkün değil.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 20. Sayın Hocam,

  İnsanlara bu şekilde yardımcı oldunuz için tekrar teşekkür ederim. Hocam sakal ekimi yaptırdığımdan bu yana 7 aydır sizi hergün takip ediyorum, malesef bende bu işlemi araştırmadan ve ekim merkezinin tamamiyle ahlak karşıtı beni kandırması üzerine yaptırdım. Burda reklama girmesin diye isim vermeyeceğim fakat internette çok popüler kanallarda çok fazla reklamı olan ve istanbul da çok popüler olan bir saç ekim ve plastik cerrahi merkezinde yaptırdım. İnsanların bu işlemi yaptırmasının sebebi tüm saç ekim merkezlerinin insanlara akıl dışı vaatleri, insanlara bu kurumlarda işlem yapacak kişiler saç ekim uzmanı, genel kordinatör ve hatta ve hatta Dr. olmamalarına rağmen Dr. olarak tanıtılıyor, şahsım adına konuşuyorum ben Türk medikal sektörünün bu kadar ahlaksızlaşabileceğini asla düşünemezdim, bu kurumların hemen hemen hiçbirinde bırakın işlemlerin Dr. tarafından yapılmasını Dr. bile çalışmıyor. Malum insanlara burdan birkaç örnek vereyim ki bu yazıları benim gibi okuyan insanlar bu durumdan haberdar olsun ekim merkezleri bu işlemi kırmızılıklar 3 gün içinde geçer, 2 hafta sonra traş olabilirsiniz, kesinlikle iz kalmaz , sakallar doğaldan fark edilmez şeklinde pazarlıyor. Gerçeklere gelecek olursak , sakal ekimi yaptıralı 7 ay geçmesine rağmen kırmızılık tam iyileşmedi, jiletle traş olmak imkansız malum kanal açılarak yapıldığı için sakal kökleri suratınızda olduğu gibi kalıyor, kökler sizinde belirttiğiniz üzere hemşire bile olmayan 20 yaşındaki genç kızlar tarafından 2 li 3 lü kökler halinde ekildi.Ekim işleminden birkaç hafta sonra şikayet için merkeze gittiğimde bana dalga geçer gibi herşeyin yolunda gittiğini, 3 gün içinde kırmızlıkların geçeceğini söyleyen aynı kurum bu sefer kırmızılığın 1 sene içinde geçeceğini söyledi. Bu vaatlerin hiçbiri yerine gelmediği için ve bu ahlaksız kurum tarafından kandırıldığım için 5 aydır psikiyatrik tedavi görüyor ve ilaç kullanmak durumunda kalıyorum, işimi, akıl sağlımı ve beden sağlımı kaybettim hala tedaviye devam ediyorum. 7 aydır hemen hemen hergün canımdan can gidiyor, size durumumun ne kadar kötü olduğunu kelimelerle anlatamam. Uzun yazılar çok okunmadığı için tecrübelerimi burda kısa keseceğim fakat size internet sitenize yüklemek için sizin içinde uygunsa resim göndermek isterim ki bu resmi sitenizde paylaşın belki birkaç insana kanal açılarak ekim merkezlerinde ekim yaptırmamaları adına faydamız olur, olduda benim gibi ekim merkezine gitmeleri durumlarında profesyönel pazarlamacı sahte Dr. ve ekibi tarafından kolaylıkla ikna olabilirler, inanın hiçbir insanoğlunun benim düştüğüm bu tuzağa düşmesini kesinlikle istemem. Bu kadar hassasiyet isteyen bu işlemleri yapan saç ekim ve plastik cerrahi merkezleri nasıl 20 yaşındaki hemşire bile olmayan bu insanlara yaptırma cesareti gösteriyorlar gerçekten insanı dehşete düşüren bir durum.Size yazma amacım ben bu ekilen sakallardan kesinlikle kurtulmak istiyorum lazer veya iğne epilasyon yöntemiyle ( ekim sadece yanak bölgesine yapıldı, kesinlikle kamuflaj amaçlı yeni bir ekim istemiyorum ), fakat malum başıma gelen bu faciadan sonra Medikal sektöre olan inancım bitmiş durumda, eminim ki bu işlemden benim gibi pişman olan ve ekilen sakallardan kurtulmak isteyen çok insanla tanışmışınızdır. Sayın hocam mümkünse bana tavsiye edebileceğiniz bu işlem sonrası lazer epilasyon yapan uzman bir Dermatolog bir kişi veya bir kurum var mıdır. Tekrar zaman ayırdığınız ve insanlara yardımcı olduğunuz için sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Fotoğraflarımı sizinle paylaşmamı istiyorsanız cevabınızda telefon numarası ile birlikte iletirseniz çok sevinirim. Saygılarımla
  Op.Dr.Atilla Kaya
  laser epilasyon düşünüyorsunuz ama kökler kanal açılarak ekildiği için laser epilasyon sonrası iz kalabilir.bu nedenle bu tür radikal kararlar alırken çok dikkatli karar vermek,iyi araştırmak ve seçici olmak gerekir. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz.

 21. Sevgili Atilla Hocam,

  Hocam sakal ektireli 14 ay oldu , fue yöntemiyle kanal açılarak ekim yaptırdıktan 4 ay sonra yanınıza gelmiştim fakat benimle sadece 3 dk. görüşüp yakın gözlükle bakıp beni yanınızdan son derece kaba bir şekilde ben mi sana kanal açtırarak ekim yaptır deyip kovmuştunuz. Bağzı arkadaşların yazdıklarını okuyup bende aynı problemlerle karşılaştım ve yanlız olmadığımı farkettim . benim de ekim yaptıralı 14 ay geçmesine rağmen bu kırmızlıklar hala tam olarak iyileşmedi bu kırmızılık sanırım hayat boyu kalıcı olacak fakat siz maksimum 6 ay da geçeceğini yazmışınız , bu söylediğniz de ne kadar doğruluk payı var, kırmızlık 14 ay olmasına rağmen hala iyileşmediyse sizce kalıcı olur mu ? Yazılarınızda son derece çelişkili cümleler okuyorum bağzı yazılarınızda 2 li 3 lü köklerin alınabileceiğini bağzı yazılarınızda ise alınamayacağını yazmışınız dürüst olmak gerekirse hangisine inanacağımı şaşırdım ? Eğer sakal bölgesinden alınıp ekim yapabiliyorsanız neden bu 2 li 3 lü kökleri alıp neden yerine tekli olarak ekmiyorsunuz ? Bu konuda cevap verirseniz çok memnun olurum. Sayın Hocam, sakal dan sakal ekimi yaptırıp dik ve yamuk çıkan sakalların kamufle edilebileceğini yazmışsınız , benim sorum sakaldan manuel olarak kök alındığında alınan yerde yara izi veya kırmızılık kalma olasılığı var mıdır ? Beni yanınızdan kovmanıza rağmen hala neden size yazıyor olduğumu düşünebilirsiniz çünkü hangi Dr. a , Dermatoloğa veya hastaneye gitsem herkes bana farklı cevap veriyor , kimisi sizin gibi kanal açılarak yapılan ekimlerin iz kalacağından kimiside asla iz kalmayacağından , kimisi lazer epilasyon yaptırırsam ( bu kişiler gerçek uzman Dr.lar ) asla iz kalmayacağından bahsediyor kimiside sizin gibi iz kalacağından bahsediyor kime ve neye ne kadar güveneceğim konusunda doğal olarak inanılmaz kuşkularım var ,beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim . Evet asla kanal açma yöntemiyle sakal ekimi yaptırmayı tavsiye etmiyorum ve insanlara bu şekilde zaman ayırıp sorularına cevap verdiğiniz için size binlerce kez teşekkür ediyorum. zaman ayırıp sorularımı cevaplarsanız son derece minnettar kalırım. Teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım.

  Tahir .
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kırmızılık iyileşme dokusudur.iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir.bazı kişilerde uzun sürebiliyor ama 14 aydada tamamlanması beklenir.genel yara iyileşmeniz nasıl?iz,kırmızılık kalıyormu,mutlaka vücudunuzda küçük yaralanmalar olmuştur.eğer o yaralanmalarda iz kalmışsa kanal açılarak yapılan ekimde de iz kalacaktır.kanal açılarak ekimde kıl kökleri rastgele yerleşiyor.bu alımı tekrar alımı zorlaştırıyor.eskiden kötü ekilmiş sakalları alıp uygun açıyla ekiyordum fakat çok zahmetli ve zaman alıcı bir iş olduğu için bıraktım.alınamayacağını yazmamışımdır,artık almak istemediğimi ve almadığımı yazmışımdır.bozuk olanı düzeltmek gerçekten zor,her bir kök için defalarca alım yapmak gerekebilir.dik ve uygun açıyla çıkmayan sakallar uygun ekimle kamufle edilebilir.şimdi sizin sakalınızı hatırlmaıyorum ama çok yoğun bir ekiminiz varsa gerçekten düzeltmek zor olacağı için kabul etmemişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz